Monday , 18 October 2021
french fries gdd2c3ec01 640

Just nendel põhjustel ei tasu süüa kartulikrõpse

Krõpsud on odavad, maitsvad ja kergesti kättesaadavavad suupisted, mida süüa, kuid kehale see tervislik pole. Aeg-ajalt peotäie krõpsude nautimine ei põhjusta korvamatut kahju muidu aktiivsele ja tervislikult toituvale inimesele, kuid kui tarbida krõpse igapäevaselt võivad tekkida erinevad kõrvalmõjud.

 

Kaalutõus

Kartulikrõpsud sisaldavad tavaliselt palju rasva ja kaloreid, mis võib suurendada kaalutõusu ja rasvumise riski. 15-20 krõpsu sisaldab umbes 10 grammi rasva ja 154 kalorit. 2015. aastal uuringus “Terviseasjades” leiti, et õlis praetud kartul (sh laastud) kuuluvad toiduainete hulka, mis on kõige enam seotud kehakaalu tõusuga. Ülekaalulisus või rasvumine suurendab diabeedi, südamehaiguste ja teatud vähivormide riski.

 

Kõrge vererõhk

Kartulikrõpsude suur naatriumisisaldus võib südame – veresoonkonna tervist negatiivselt mõjutada. Suur naatriumi tarbimine võib põhjustada vererõhu tõusu, mis võib põhjustada insulti, südamepuudulikkust, sõdame isheemiatõbe ja neeruhaigusi. Kartulikrõpsudes on tavaliselt 120-180 milligrammi naatriumi.

 

Kõrge kolesterool

Krõpsude sagedane tarbimine võib aidata kaasa kõrgele kolesteroolitasemele. Kartulikrõpsudes on transrasvad, mis on seotud LDL- kolesterooli kõrge taseme ja südame isheemiatõve suurenenud riskiga.

 

Kartulikrõpsudele on võimalik leida tervislikumaid alternatiive. Juurviljakrõpsud, maisikrõpsud ja ahjus küpsetatud krõpsud.

Jaga

Vaata ka:

pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Rahanduskomisjon toetab keskmise pensioni tulumaksuvabastust

Riigikogu rahanduskomisjon toetas oma tänasel istungil tulumaksuseaduse muutmist, mis näeb ette kehtestada pensioniealistele inimestele keskmise …

mihailkolvart

EKRE üritas Tallinnas võimul olevale Keskerakonnale kambakat teha, teised erakonnad ei lähe sellega kaasa.

Sotsiaaldemokraatide (SDE) Tallinna esinumber Raimond Kaljulaid välistas esmaspäeval tehtud avalduses koondumise teiste Tallinna volikogu fraktsioonidega …

F Politsei 2

Politsei pidas Tallinnas kinni taas kaks ebaseaduslikult riigis viibinud Iraagi kodaniku

Reedel pidasid politseinikud Tallinnas kinni kaks Iraagi kodanikku, kes olid saabunud Euroopa Liitu läbi Valgevene …

Puidutoostus1

FOTOD: Nõo vallas Nõgiaru külas põles puidutööstus

16. oktoobril kell 7.39 teatati häirekeskusele, et Nõo vallas Nõgiaru külas põleb puidutööstus. Päästjate saabudes …