Pühapäev , 10 detsember 2023
Erakorralised uudised
people g7eec8d19a 640

Just need toidulisand, aitavad aeglustada vananemist

Teatavasti toodavad inimese rakud ainevahetuse käigus vabu radikaale – molekule, millel võib olla nii kasulik kui ka kahjulik mõju. Kuigi teatud kogus neid molekule on elutähtis, võib nende liig põhjustada rakukahjustusi, viies nn oksüdatiivse stressini. See protsess kipub süvenema vananedes.

Hiljuti leidsid Brasiilia teadlased, et tauriin – toitaine, mida leidub mitmesugustes toiduainetes nagu kala, kana, veiseliha ning ka inimese enda kehakudedes, eriti maksas – võib aidata oksüdatiivse stressiga võidelda. Tauriinil on tähtis roll ka kesknärvisüsteemi toimimises, immuunsüsteemi tugevdamises, nägemise säilitamises ja viljakuse edendamises.

Viimases uuringus tarbis üks rühm 55–70-aastaseid naisi 16 nädala jooksul iga päev 500 mg tauriini kapsleid, samal ajal kui teine rühm sai teadmata platseebot. Enne ja pärast katsediperioodi mõõdeti osalejate veres oksüdatiivse stressi biomarkereid. Uuring näitas, et tauriini saanud rühmas suurenes oluline antioksüdantne ensüüm superoksiidi dismutaas (SOD) peaaegu 20%, samas kui platseebogrupis täheldati vaid 3,5% suurenemist. Teadlased usuvad, et SOD mängib rolli rakkude kaitsmisel vabade radikaalide kahjustuste eest, mis võib omakorda pakkuda kaitset südame-veresoonkonna haiguste, diabeedi, kõrge vererõhu ja teiste krooniliste seisundite vastu.

Vaata ka:

spring break 2019 2

Nädala horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Skorpion Armastus: See on kirglik nädal, mis võib tuua ootamatuid pöördeid armuelus. Töö: Teie pühendumus

tarokaart minuaeg.com 1 jpg

10.12.23 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Laupäev 10.12.2023 sulle toob. Tarokaardid on

error: Sisu on kaitstud!