Laupäev , 3 juuni 2023
Erakorralised uudised

Jüri Ratas: Ukraina vajab talvekuudel veelgi enam toetust

Ratas: Ukraina vajab talvekuudel veelgi enam toetust

Riigikogu esimees Jüri Ratas arutas täna Varssavis Poola parlamendi spiikri Elżbieta Witekiga võimalusi Ukrainat rasketel talvekuudel veelgi enam toetada, sealhulgas aidata riiki energiataristu taastamisel.

Ratas ütles kohtumisel, et Eesti on valmis Ukrainat sõjaliselt, poliitiliselt ja rahaliselt toetama nii kaua, kui Ukraina seda vajab. „Lähikuud tulevad Ukrainale keerulised. Kuna Venemaa jätkab Ukrainas ka infrastruktuuri hävitamist, sealhulgas rünnakuid energiataristule, vajab Ukraina veelgi enam meie toetust, et talv üle elada ja sõda võita,“ ütles ta, pidades oluliseks lääneriikide panust ka Ukraina ülesehitamisel ja Euroopa Liiduga lõimumisel.

Samuti rõhutas Ratas Poola kolleegiga kohtumisel vajadust jätkata uute sanktsioonide kehtestamist Venemaale. „Venemaa on kõige tõsisem julgeolekuoht Euroopale, mistõttu peab Euroopa Liit leidma võimalusi täiendavateks sanktsioonideks, et sõja hinda ühiselt kasvatada ja nõrgestada Venemaa võimet jätkata agressiooni Ukrainas. Soovime jätkata ühiste sanktsiooniettepanekute esitamisel Poolaga koostööd,“ lausus ta.

Kohtumisel kinnitati kahe riigi väga häid suhteid ja peeti vajalikuks tihendada veelgi Balti riikide ja Poola parlamentide koostööd. Ratas ütles, et Poola on Eestile ülioluline liitlane ning me hindame väga Poola panust Balti õhuturbemissiooni ja regiooni julgeolekusse laiemalt.

Lisaks arutasid Ratas ja Witek energiajulgeolekut puudutavaid teemasid.

Vaata ka:

Justiitsministeerium otsib võimalust jätta vangide kaebused rahuldamata.

Sadade kaupa esitatud pöördumised, üha uued samasisulised küsimused, perspektiivitud, kuid aeganõudvad kaebused – lisaks riigikogule …