Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

Jüri Ratas toonitas Eesti ja Armeenia suhete tugevdamise olulisust

Riigikogu esimees Jüri Ratas kinnitas täna Armeenia presidendi Vaagn Hatšaturjaniga kohtudes soovi tugevdada Eesti ja Armeenia praktilist koostööd ning kahe riigi parlamentaarseid suhteid.

Ratas ütles kohtumisel, et Eesti ja Armeenia suhted on head ja stabiilsed, kuid riikidel on senisest veel palju enam potentsiaali, et suhteid tihendada. Tema sõnul on presidendi kahepäevane töövisiit hea võimalus riike lähendada ja arendada praktilist koostööd muu hulgas IT ja digilahenduste valdkonnas. „Eesti on hea meelega valmis jagama oma viimase 30 aasta kogemusi demokraatlike reformide elluviimisel,“ kinnitas ta ning lisas, et peab väga oluliseks ka parlamentaarset diplomaatiat ning loodab Eesti ja Armeenia parlamendi sidemete tugevdamist.

Kohtumisel räägiti ka Karabahhi konflikti rahumeelse lahendamise vajadusest, suhetest naaberriikidega ning Venemaa sõjast Ukrainas. Ratase sõnul on praeguses olukorras ülioluline, et riigid teeksid kõik endast oleneva, et Ukrainat toetada. „Meie veendumus on, et Ukraina peab sõja võitma ning selleks on riigil vaja nii sõjalist kui ka majanduslikku ja diplomaatilist abi,“ ütles ta.

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …