Erakorralised uudised
aFEP 3011 scaled

Jüri Ratas toonitas Eesti ja Armeenia suhete tugevdamise olulisust

Riigikogu esimees Jüri Ratas kinnitas täna Armeenia presidendi Vaagn Hatšaturjaniga kohtudes soovi tugevdada Eesti ja Armeenia praktilist koostööd ning kahe riigi parlamentaarseid suhteid.

Ratas ütles kohtumisel, et Eesti ja Armeenia suhted on head ja stabiilsed, kuid riikidel on senisest veel palju enam potentsiaali, et suhteid tihendada. Tema sõnul on presidendi kahepäevane töövisiit hea võimalus riike lähendada ja arendada praktilist koostööd muu hulgas IT ja digilahenduste valdkonnas. „Eesti on hea meelega valmis jagama oma viimase 30 aasta kogemusi demokraatlike reformide elluviimisel,“ kinnitas ta ning lisas, et peab väga oluliseks ka parlamentaarset diplomaatiat ning loodab Eesti ja Armeenia parlamendi sidemete tugevdamist.

Kohtumisel räägiti ka Karabahhi konflikti rahumeelse lahendamise vajadusest, suhetest naaberriikidega ning Venemaa sõjast Ukrainas. Ratase sõnul on praeguses olukorras ülioluline, et riigid teeksid kõik endast oleneva, et Ukrainat toetada. „Meie veendumus on, et Ukraina peab sõja võitma ning selleks on riigil vaja nii sõjalist kui ka majanduslikku ja diplomaatilist abi,“ ütles ta.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi