Uudised

Jüri Ratas: sõja võitmiseks vajab Ukraina veel aktiivsemat toetust

Riigikogu esimees Jüri Ratas ütles täna kohtumisel Ukraina parlamendi esimese aseesimehe Oleksandr Kornijenko ja teda saatva delegatsiooniga, et Ukraina võit sõjas Venemaaga on esmatähtis ja Eesti soovib sellele aktiivselt kaasa aidata.

Ratase sõnul ei võitle Ukraina üksnes enda vabaduse ja iseseisvuse, vaid terve Euroopa ja vaba maailma eest. „Te olete andnud meile kõigile usu, et headus võidab kurjuse, valgus võidab pimeduse ja Ukraina võidab selle sõja. Eesti riik ja rahvas on selgelt ja üheselt Ukrainat kõigis küsimustes toetamas. Soovime teha veelgi rohkem, et pakkuda teile sõjalist, majanduslikku ja diplomaatilist toetust,“ ütles ta Ukraina delegatsiooniga kohtudes.

Ratase sõnul on Ukraina delegatsiooni Tallinnas toimuvate kohtumiste üks eesmärk kaardistada nii Eesti võimalused kui ka Ukraina vajadused riigi taasülesehitamisel. „Mul on väga hea meel, et Eesti on alustanud koostööd Žõtomõri piirkonnaga. Loodan, et kohtumised viivad konkreetsete kokkulepeteni, kuidas saame ka regiooni ülesehitamisel kõige paremini aidata,“ lausus ta.

Samuti kinnitas Ratas Eesti toetust Ukraina ühinemisele Euroopa Liiduga. „Pöördun juba lähiajal Euroopa Liidu riikide rahvusparlamentide esimeeste poole palvega aidata kaasa, et liikmesriigid otsustaksid kiirelt, selgelt ja konkreetselt anda Ukrainale Euroopa Liidu kandidaatriigi staatus,“ ütles ta.

Ukraina 22-liikmelisse delegatsiooni kuulub koos Kornijenkoga viis saadikut Ukraina ülemraadast. Samuti osalevad visiidil kohalike omavalitsuste esindajad ja ettevõtjad Žõtomõri oblastist.

Foto: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei

Jaga
Back to top button