Tuesday , 28 September 2021
vihm

Jüri Kamenik: vihmane hilissuvi püsib kaks kuud, tõelist suvesooja enam ei tule

lmateadlane Jüri Kamenik tõdes, et soe ja päikseline südasuvi on selleks aastaks läbi ning kohale on jõudnud vihmasem hilissuvi, mis võib kesta lausa kaks kuud.

“Kuna ilm muutus juuli lõpuga päris järsult ja läks sajusemaks, siis ikkagi võib öelda, et juuliga sai südasuvi läbi ja nüüd on hilissuvi. See hilissuvi võib nüüd minna veel oma kaks kuud, kus on pidevalt 14–19 kraadi sooja, võib olla mõnel päikselisemal päeval ka 20–22 kraadi, aga üldiselt selline ilm, nagu siin viimasel ajal on olnud,” rääkis Kamenik “Vikerhommikus” ja lisas, et vihmaste päevade sekka võib sattuda ka mõni kuivem päev.
Kamenik nentis ka, et aasta peale on võtta vaid teatud hulk soojust ja kui osa suvest on väga palav, siis teine osa peabki jahedam tulema.

“Ööpäeva keskmise järgi ma vaataisn ka, et alles 17. augustil paistab, et õhutemperatuur oli langenud alla 15 kraadi, mis tähendab südasuve lõppu,” märkis ta, et päikselist ilma jagus siiski üsna kauaks.

Sügise poole on oodata ka vananaiste suve, ent selle jaoks on vaja öökülmasid, et lehed puudel värvi vahetada saaks. Öökülmasid võib Kameniku sõnul kõige varem oodata septembri teises pooles.

“Mõnikord räägitakse juba augusti lõpus, et on vananaiste suvi, sest on ilusad kuivemad päikselisemad päevad, aga tegelikult see on ikkagi päris suvi. Ütleme niimoodi, et septembri lõpp ja oktoober eriti on klassikaline vananaiste suve aeg – ilmad on päikselised, puud on juba värvilised ja ööd võivad olla päris külmad,” selgitas ta.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

soomeminuaeg

PIDU LÄBI. Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma

Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma, sest 15 000 viimase paari aasta jooksul välja kirjutatud …

vaktsiin

Ravimiamet: loosimistega laste vaktsineerima meelitamise kampaaniad olid küll seadusevastased, aga me ei pea otstarbekaks väärteomenetlusi algatada

Vahendame Objektiiv.ee artiklit Ravimiamet teatas eile vastuseks SAPTK poolt rohkem kui kuu aja eest esitatud …

featured img

Tanklaketid tõstsid kütusehinna rekordtasemele

Tanklaketid tõstsid teisipäeval 95-oktaanise bensiini hinna rekordkõrgele 1,499 euro tasemele. Diislikütuse hind kerkis kolme sendi …

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …