10.2 C
Tallinn
Esmaspäev 20. märts 2023
UudisedPraeguseks on õnnetuse asjaolude selgitamise käigus ilmnenud, et Dacia roolis ei olnud...

Praeguseks on õnnetuse asjaolude selgitamise käigus ilmnenud, et Dacia roolis ei olnud alkoholi tarvitanud mees

Räägib Üllar Kütt, Pärnu politseijaoskonna juht:

Praeguseks on õnnetuse asjaolude selgitamise käigus ilmnenud, et Dacia roolis ei olnud alkoholi tarvitanud mees. Kes Dacias olnutest autot juhtis, selgitame uurimise käigus. Hommikul haiglasse viidud kuuest kannatanust kolm on saanud koju, teised said viga raskemalt ja on endiselt haiglas, sealhulgas laps.

 

Täpsemad asjaolud selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Alvar Villi sõnul põrkasid autod kokku samaliigiliste teede ristmikul, kui sõiduauto Dacia juht eiras parema käe reeglit ja sõitis Opelile ette. Autodes oli kokku seitse inimest, Dacias viis ja Opelis kaks. Haiglasse toimetati kuus inimest, nende seas pooleaastane imik. Kui rasked on kannatanute vigastused, ei ole hetkel teada.

 

„Praeguseks teame, et Daciat juhtinud mehel olid alkoholi tarvitamise tunnused ja samas autos oli ka kuuekuune laps. Kõik täiskasvanud olid turvanõuetele vastavalt kinnitatud, kuid laps istus täiskasvanu süles ega olnud seetõttu piisavalt kaitstud,“ rääkis välijuht.

 

Välijuht Alvar Vill tuletas kõigile sõidukijuhtidele meelde, et ohutuks autosõiduks tuleb kõigil reisijatel kasutada turvavarustust, sealhulgas tuleb last sõidutada tema eale vastavas turvatoolis. „Samuti peab juht olema kindel, et ta on sõitu alustades kaine,“ lisas Vill.

 

Üksikasjad on selgitamisel, sealhulgas autojuhi võimalik joove, mis selgub ekspertiisis.

Veel artikleid