Erakorralised uudised
soome

Järjest rohkem Eestlasi tuleb Soomest tagasi kodumaale elama.

Helsingi elavate eestlaste arv on viimastel aastatel langenud. Kui 2016. aastal elas Helsingis ligi 13 000 eestlast, siis nüüd on neid paari tuhande võrra vähem.

Osaliselt on eestlaste arvu vähenemise põhjus Eestisse tagasi kolimine. Eesti on väljunud majanduskriisist kiiremini kui Soome ning see on meelitanud eestlasi tagasi Eestisse. Eestis hakkab ostujõud lähenema Soome omale, räägib Helsingi linnavalitsuse analüütik Pasi Saukkonen.

Helsingi põhjaosas Lassilas elav eesti-soome pere on kaalunud samuti kolimist teisele poole Soome lahte, vahendab Helsingin Uutiset.

Olli ja Helin räägivad, et kaalusid mõned aastad tagasi Eestisse kolimist, aga nüüd pole see enam aktuaalne. Küll aga suudaksid nad mõlemad praegusel koroona-ajal teha kaugtööd Soomes, samal ajal Eestis elades.

Pere on aga jäänud Helsingisse. Neid hoiab Soomes töö ja pereelu kahe lapsega. 36-aastane Helin ja 38-aastane Olli kohtusid 2004. aastal Tartu Ülikoolis õppides. Nad läksid koos 2007. aastal Soome edasi õppima ja on elanud Helsingis kümmekond aastat. Pere on kakskeelne – kõik oskavad eesti ja soome keelt.

Helsingis elavatel eestlastel on oma kogukond ja tegeletakse kultuuriga. Tegutsevad eesti naiste koor ja Helsingi eestlaste akadeemiline klubi. Eestikeelset meediat jälgitakse interneti kaudu.

Helsingis on ka eesti poed ja sealt saab näiteks hapukoort, kooke, maksapasteeti ja muid eesti toite.

Kui võrrelda Soomet Eestiga, siis Soome on bürokraatlikum. Huumoritaju on samuti erinev, näiteks on eestlastel omad naljad. Soomes elades pole Helin puutunud kokku eelarvamustega, aga mõned eestlased on seda kogenud. Helin on ise uhke oma kodumaa üle ja räägib selle kohta kiidusõnu.

Üks Helsingi eestlaste infokanalitest on eestikeelne raadiojaam Finest FM. See on Soomes ainus eestikeelne raadiojaam, mis alustas tegevust 2013. aastal. Eestlaste hulgas on jaamal kindel kuulajaskond.
Raadiojaamal on nädalas ligi 70 000 kuulajat, räägib jaama 32-aastane peatoimetaja Enari Maiste. Kuulajate kohta oli kavas teha põhjalikum uuring, aga koroona on seda takistanud.

Raadiojaam edastab Eesti ja Soome uudiseid ning mängitakse 1980ndate ja 1990ndate aastate Eesti muusikahitte. Reklaamid on samuti eestikeelsed. Reklaamiandjad on Soome ja Eesti ettevõtted. Raadiojaam on Helsingis kuulatav sagedusel 98,5 MHz.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 12 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna võib su armastusel olla eriline sügavus ja intensiivsus.

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Reede 12 aprill 2024

Täna on eriline päev, täis armastuse ja valguse energiat. Inglid kutsuvad teid üles avama oma

error: Sisu on kaitstud!