Erakorralised uudised
itaaliaminuaeg

Itaalia tuli Euroopa jalgpalli meistriks!

020. aasta jalgpalli Euroopa meistriks tuli Itaalia, kes alistas 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaja järel Inglismaa penaltiseerias 3:2.

Inglismaa läks Wembley lärmaka publiku ees toimunud finaali juhtima juba teisel minutil, kui kapten Harry Kane leidis kiirel vasturünnakul paremast äärest Kieran Trippieri, kelle tsenderduse lükkas võrku Itaalia kaitsjate jaoks märkamatult tagumisse posti liikunud Luke Shaw.

Värava järel näitas Inglismaa head kaitsemängu ja ei jätnud itaallastele karistusala ümber kombineerimiseks palju ruumi. Neljandat korda finaalis mänginud Itaalia parima võimaluse avapoolajal lõi Federico Chiesa, kes jäi keskväljal kahe inglasega võideldes jalgele ja saatis värava poole teele madala löögi, mis läks Jordan Pickfordi vasakust postist pool meetrit mööda.

Teise poolaja alguses tegi Itaalia kaks vahetust ja hakkas Inglismaale üha tugevamat survet avaldama. Tund aega kestnud mängu järel purjetas Chiesa pikalt palliga ja tema madala löögi suutis Pickford pareerida, aga 67. minutil said itaallased lõpuks inglaste väravaluku lahti muugitud. Nurgalöögi järel pääses esmalt peaga löögile Marco Verratti, kelle soorituse tõrjus Pickford posti, ent esimesena oli jaol ja lükkas palli võrku kogenud keskkaitsja Leonardo Bonucci.

Võitluslikus, tempokas ja kõrgetasemelises finaalis rohkem väravaid ei nähtud, ka mitte lisaajal, ja nõnda selgitati Euroopa meister penaltiseerias, kus Itaalia kangelaseks kerkis Jadon Sancho ja Bukayo Saka penaltid tõrjunud Gianluigi Donnarumma.

Itaalia tuli Euroopa meistriks teist korda, nende esimene triumf jääb aastasse 1968. 2000. aastal kaotati finaalis Prantsusmaale ja 2012. aastal Hispaaniale.

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Laupäev 20 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Laupäev toob sulle võimaluse keskenduda oma isiklikule arengule. Kasuta