Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
irja lutsar

Irja Lutsar: PCR testide tegemine on väga kallis, seda raha saaks paremini kulutada.

PCR testid, vähemalt Eestis, on ka väga kallid, mis tekitab küsimuse, kas me ikka saame endale massilist PCR testimist enam lubada või saaks seda raha paremini kulutada. PCR testidel on kindlasti oma koht ja nad peavad jääma raskete ja sümptomitega haigete testimiseks, samuti on teatud hulga PCR testide tegemine vajalik, et jälgida viiruse variantide muutusi.

Kahjuks sunnib meid PCR teste tegema ka asjaolu, et need on ainukesed rahvusvahelistes koroonapassides aktsepteerivad testid. Kogu elanikkonna jaoks aga peame leidma odavamaid ja mugavamaid alternatiive. PCR testide vähendamisel on risk, et me ei pruugi kõiki nakatunuid leida, aga selle riski võime võtta.

Lihtsalt huvi pärast testide tegemine on kasutu ressursi raiskamine. Kui tegu on haigusega, mille vastu ravi pole (enamus viirushaigusi) ja millel on hästi kirjeldatud kliiniline pilt või kui on olemas epiidside, siis võib diagnoosi panna kliinilise pildi alusel. Nakkushaigel soovitatakse koju jääda kuni sümptomid kaovad või on oluliselt leevenenud. Läbi aegade on selline lähenemine olnud ratsionaalne ja pragmaatiline ning ka majanduslikult vastu võetav.

Loe edasi SIIT
Allikas. Õhtuleht

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!