Erakorralised uudised
irja lutsar

Irja Lutsar: Ma saan Teist aru, et piirangud ei meeldi.

Viroloog ja teadusnõukoja liige Irja Lutsar ütleb, et mõistab inimesi, kes tahavad koroonapiirangute vastu oma meelsust näidata, kuid meenutab, et meie piirangud ei ole maailmaga võrreldes sugugi niivõrd karmid.  Lutsar paneb kõigile ka südamele, et meie haiglates on intensiivravis osakonnad juba viimasel piiril.

 

 

 

“Meil on Tallinnas haiglad puupüsti täis. Ma olen enne ka öelnud, et haiglasse võib niisama kerge haigusega pääseda, aga juhitavale hingamisele ja intensiivi inimest ilmaasjata ei panda. Need osakonnad on viimase piiri peal. Lihtsalt ei mahu rohkem haigeid,” rõhutab Lutsar.

 

 

“Kui tavalise koroonaosakonna võime avada Paides või Põlvas, siis kolmanda astme intensiivravi osakonnas igaüks hakkama ei saa,” selgitab Lutsar, et neis osakondades ei lahenda puuduvaid töötajaid tudengitega.

Lutsar selgitab, et veel mõned nädalad tagasi saime käia kinos ja veekeskustes, sest meie riik on olnud suhteliselt avatud ja valitsuse poolt lahti hoitud.

 

 

“Aga praegu ei ole see enam võimalik. Ka valitsusel ei ole plaanis igavesti piiranguid hoida ega kehtestada, aga praegu on vaja nakatumine alla saada,” räägib Irja Lutsar tänasele koroonapiirangute meeleavaldusele mõeldes.

Loe edasi SIIT

Allikas. Õhtleht

 

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.