Monday , 25 October 2021
irja lutsar

Irja Lutsar: Ma ei saa aru, mida need pöördujad tahavad? Mis need piirangud on, mida me kaotama peaks?

Valitsuse teadusnõukoja juht Irja Lutsar ütles, et nõukoda soovitab valitsusel jätkata praeguste koroonameetmetega, kutsus kaasama vaktsineerimise edendamisse ka sotsiaalteadlasi ning tunnistas, et ei mõista kolmapäeval tehtud koroonateemalise avaliku pöördumise eesmärki.
“Me soovitasime valitsusele säilitada praegust olukorda, nii nagu praegu on. Mingeid lisameetmeid me ei soovitanud – ei juurde panna ega ka ära võtta. Kuigi meil on ju neid meetmeid nii vähe, et ega sealt polegi midagi ära võtta,” ütles Lutsar.

Lutsar: mis on pöördumise mõte?

Pöördumine asub siin:  Avalik pöördumine. Piiramised piiramiste pärast on lubamatud

Lutsar rääkis ka, et ei saa aru kolmapäeval avaldatud mõnekümne ettevõtja, kultuuritegelase, juristi ja arsti koroonateemalise ühispöördumise mõttest ning lisas, et temale sellega ühinemist ei pakutud.

“Ma ei saanud aru, mida need pöördujad tahavad? Millele nad viitavad?” küsis ta. “Seal nõutakse piirangute kaotamist. Ma ei saa väga hästi aru, et mis need piirangud on, mida me kaotama peaks?” küsis Lutsar.

Küsimusele, mis juhtuks Eestis, kui ka meil kaotataks maskikandmise kohustus nagu Taanis, tõdes Lutsar, et meie ühiskonnad on erinevad, kuid tema pooldab soovituslikku maskikandmist.

“Mina isiklikult olen muidugi soovituslike, mitte niivõrd kohustuslike asjade pooldaja, aga minu oponendid ütlevad, et kui ei ole kohustuslik, siis keegi ei kanna,” rääkis ta. “Tegelikult ma arvan, et teatud kohtades, siseruumides, mis on halvasti ventileeritud või kus on palju rahvast koos, oleks maskid kindlasti näidustatud,” rääkis ta.
“Ja kui inimesed oleksid võimelised need otsused ise tegema, siis soovituslikud maskid oleks kindlasti ühiskonnas paremini aktsepteeritavad ja hoiaksid ära ka ütleme niisuguseid juhtumeid, mida me nägime ühes Rakvere kaupluses,” ütles ta.

Samas soovitatakse pöördumises kasutada ka kodust koroonaviiruse ravi, lisas ta. “Ma olen väga selle poolt, sest see on niisugune haigus, kus varane viirusvastane ravi annaks kindlasti efekti, aga mulle kahjuks ei ole ette juhtunud ühtegi ravimit, mis oleks turul ja mis oleks efektiivne selle viiruse vastu,” tõdes Lutsar.

Tema sõnul on ravimifirmad olnud väga head vaktsiinide tootmisel, aga viirusvastaste ravimite tootmine on jäänud tagaplaanile. “Ma väga loodan, et kui järgmine niisugune olukord tuleb, siis on meil juba see arsenal valmis,” lisas ta.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

kaja kallas 90185653 1

Kallas: EKRE võiks kutsuda oma toetajad üles kaitsesüsti saama

Peaminister Kaja Kallas kutsus esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni ees esinedes ka Eesti Konservatiivset Erakonda (EKRE) pöörduma …

doctor g23493b025 640

Arstide liit: senise leebe manitsemise asemel tuleb rikkujaid karistada

Eesti Arstide Liidu teatel on praegune koroonalaine varasematest tugevam, pikem ja tervishoiusüsteemile raskem, vaktsineerimine on ainus …

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …

girl g5db3c0ada 640

Leitud: Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81-aastase Arvi leidmisel

Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81- aastase Arvi leidmisel. Teatame kahetsusega, …