Erakorralised uudised
soomekiirabi.minuaeg

Inimesed kukuvad Soomes aknast alla.

Samas majas Vantaal Tikkurilas on rõdult alla kukkunud juba teine ​​inimene, eelmist rõduõnnetust uurivad nii Ida-Uusimaa politsei kui ka Soome ohutus- ja kemikaaliamet TUKES.

Märtsi alguses kukkus rõdult alla samas majas elanud naine, kes kukkus läbi seitsmenda korruse rõdu klaaspiirde ja hukkus. Politsei uurib juhtumit kui surma põhjustamist, vahendab Helsingin Sanomat.

Neljapäeva, 25. mai õhtul südaöö paiku kukkus neljanda korruse nn Prantsuse rõdult alla veel üks elanik. Selle rõdu ehitus erineb märtsis toimunud õnnetuse rõdust.

„Elanik kukkus B-trepikoja varikatuse peale nii, et kukkumiskõrgus oli kaks korrust. Abi tuli kiiresti. Kohal olid päästeteenistuse autod, politsei ja kraana ning ta toimetati ravile,” räägib elamufirma juhatuse esimees Risto Carlson.

Majafirma juhatus ja kinnisvarahaldur on õnnetusest teatanud maja teadetetahvlitel.

Pärast eelmist õnnetust on 207 korteriga korteriühistu keelanud rõdude kasutamise. Carlsonile teeb aga muret võimude aeglane uurimistempo.

„Me liigume suve poole. Kui me niipea teada ei saa, miks rõdu märtsis purunes, on varsti jaanipäev. Pärast seda muidugi kedagi enam kätte ei saada.”

Carlsoni sõnul koormab elanikke ebaselge olukord. „Me pole isegi saanud teavet uurimiste ajakava kohta. Jah, võimud peaksid nüüd juurdlusele pauerit juurde andma, kui meie majafirma on nii suur.”

Hooldusfirma korjas ise klaasikillud kohe pärast märtsis toimunud õnnetust kokku. Nad viidi ekspertiisi 19. aprillil.

TUKES-il on plaanis teha muuhulgas ka rõdu materjali koormustestid. Majafirmal on võimatu koostada remondiplaani või korraldada remonti enne õnnetuse uurimise tulemuste selgumist.

TUKES nentis üsna pea pärast märtsis toimunud õnnetust, et rõdu konstruktsioon ei olnud nõuetekohane. Esialgsetes võrdlusarvutustes oli alust kahtlustada, et klaaskonstruktsioon ei vasta määruses määratletud punktkoormuse tingimustele.

Rõdupiirde rike võib olla tingitud ehitus-, paigaldus- või materjaliveast. Klaaspiirded on uutes kortermajades väga levinud.

Kommentaarid

Eestinen.fi

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Kahjuks leiti kadunud 40-aastane Kaido surnuna

Täiendus 12 juuli  2024 Häirekeskusele laekus täna pärastlõunal kella kolmveerand kahe paiku teade, et Kose

Ene

Politsei palub abi 37-aastase Ene leidmisel

Politsei palub inimeste abi, et teha kindlaks 37-aastase Ene asukoht. Naist nähti viimati eile Tartumaal