Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
euro

Inimesed jagasid lahkelt neti kelmidele nädalavahetusel pea 50 000 eurot

Kelmused

21. aprillil pöördus politseisse 26-aastane mees, kes ostis soov.ee lehelt telefoni OnePlus 9 Pro. Ostja palus telefoni saata Tartu pakiautomaati ja kandis raha müüja kontole. Müüja lubas kauba teele panna, aga ostja ei ole tänaseni kaupa kätte saanud ning müüjaga pole õnnestunud ühendust võtta. Tekitatud kahju on 275 eurot.

21. aprillil teatas 63-aastane naine politseile, et talle helistas vene keelt rääkinud kelm, kes esitles end politseiametnikuna. Naisele öeldi, et tema nimele tahetakse võtta laenu ja tegevuse peatamiseks tuleb seda jäljendada. Kõne suunati edasi Swedbanki turvateenistuse töötajale, kes võttis naise telefoniekraan üle ja juhendas, mida teha. Naine sisestas enda Smart-ID PIN1 ja PIN2 koodid. Naise kontole laekus laen summas 9400 eurot ning seejärel kanti võõrale kontodele edasi 4500 ja 5000 eurot.

21. aprillil pöördus politseisse 69-aastane naine, kelle poole pöördunud kelmid lubasid aidata varem kelmuse ohvriks langenud naisel oma raha tagasi saada. Kelmid väitsid, et saavad naisele abiks olla, kui ta teeb makseid võõrastele kontodele. Kelmusega tekitatud kahju on 21 200 eurot.

21. aprillil pöördus politseisse 35-aastane mees, kes tellis veebipoest suverehvid ja tasus arve. Mees pole tänaseni kaupa kätte saanud ja raha ei ole talle tagastatud. Ettevõttega pole ostja ühendust saanud. Kelmusega tekitatud kahju on 235 eurot.

21. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 2022. aasta lõpus võeti Messengeri kaudu ühendust 75-aastase Hiiumaa elanikuga, keda veendi vestluste käigus tegema erinevatele inimestele rahaülekandeid, mida too ka aprillikuus 10 000 euro ulatuses tegi. Kelmuse avastamisel tühistas pank maksed ja kannatanu sai ülekantud summad tagasi.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!