2.2 C
Tallinn
Pühapäev 2. aprill 2023
TervisIngver ja kurkumijuur- looduslikud imeravimid.

Ingver ja kurkumijuur- looduslikud imeravimid.

Viimaste aastakümnetega on meie menüüvaliku toiteväärtus drastiliselt vähenenud, mille tagajärjel on inimeste tervisenäitajad kehvemad kui kunagi varem. Toidust ei ole võimalik kätte saada piisavas koguses kõiki organismile vajalikke vitamiine ning selleks on vaja toetada teda puhaste ja looduslike vitamiinidega.

 

Looduslike vitamiinide puhul on allikad loomsed, taimsed või mineraalsed. Selleks, et vitamiinid imenduksid on vaja teatud aineid, millega koos nad eksisteerivad naturaalselt ka looduses. Näiteks looduslik C-vitamiini kompleks sisaldab bioflavonoide, koliini ja K-vitamiini ning vaseensüümi, mis moodustab tervikliku organismile sobiva kompleksi. Seetõttu on soovitatav kasutada looduslikke puhtaid vitamiine koos neid toetavate toimeainetega.

Kurkumijuur sisaldab endas tugevat antioksüdanti, mis võitleb rakke kahjustavate vabade radikaalidega kehas. See toetab immuunsüsteemi 5-8 korda paremini kui C-vitamiin, seda just kõrge antioksüdantide osakaalu tõttu. Kurkumijuur on imerohi, millest on abi isegi pahaloomuliste kasvajate ravis. Teadlased on selgeks teinud, et kurkum on kõige tugevam looduslik antibiootikum ja põletikuvastane vahend, mis mõjub verd vedeldavalt. SUN365 Defence Shot sisaldab looduslikku kurkumit.

 

ngver sisaldab gingerooli, ühendit, millel on võimas ravitoime. Sel põhjusel kasutatakse ingverit väga sagedasti nii rahvameditsiinis kui alternatiivmeditsiinis. Ingveril on leitud tugevam bakterivastane toime kui antibiootikumidel ja selle abil saab võidelda nii põletiku kui ka vähi vastu. Närvirakke kahjustavate haiguste puhul pidurdab  ingver dilämmastikoksiidi ja põletikku soodustavate ainete aktiivsust kehas. Ingveri põletikuvastane toime aitab leevendada artriiti, ennetada vähki ja eesnäärmeprobleeme ning toetada keha kõigi põletikuliste protsesside puhul.

 

lOE LISA:Postimees.ee

Veel artikleid