Tuesday , 28 September 2021
london

Inglismaal rakendatakse VÄGA karme koroonapiiranguid.

 

LONDON, 4. jaanuar, AFP-STT-BNS – Inglismaal rakendatakse taas karme koroonapiiranguid, mis kestavad tõenäoliselt veebruari keskpaigani, teatas esmaspäeva õhtul telepöördumises Suurbritannia peaminister Boris Johnson.

 

 

Johnsoni hinnangul on meetmed vajalikud, et ohjeldada koroonaviiruse uut puhangut. Kodust võib lahkuda vaid hädavajalikel põhjustel, millele võimud on loa andnud.

Alg- ja keskkoolid lähevad kaugõppele ja jäävad enamiku õpilaste jaoks kuni veebruari keskpaigani suletuks.

 

Johnsoni sõnul peaks veebruari keskpaigaks läbi saama nelja kõige haavatavama inimrühma vaktsineerimine.

 

“Peaminister on selgesõnaline, et nüüd tuleb astuda täiendavaid samme peatamaks nakatumiste arvu kasvu, kaitsta riiklikku tervishoiuteenistust ja säästa elusid,” ütles juba varem valitsuse kõneisik.

Šotimaa kehtestab kogu jaanuariks samuti karmid koroonapiirangud seoses nakkusjuhtude arvu kiire tõusuga, teatas esmaspäeval Šoti esimene minister Nicola Sturgeon.

“Me otsustasime kehtestada alates (täna) keskööst, kogu jaanuariks, nõude püsida kodus, välja arvatud elutähtsad põhjused. See on sarnane sulgemisele eelmise aasta märtsis,” ütles ta Šoti parlamendile.

 

Iseseisvusmeelse Šotimaa Rahvuspartei (SNP) juht kinnitas, et ÜK-s detsembris avastatud kiiremini leviv viirusetüüp on raske löök kogu viirusevastasele võitlusele. Ta lisas, et uus tüvi moodustab juba ligi poole Šotimaa uutest koroonajuhtudest.

“Nüüd näeme nakatumiste järsku tõusu ja pole liialdus öelda, et ma olen praeguse olukorra pärast rohkem mures, kui mis tahes ajal alates märtsist,” lisas Sturgeon.

Šotimaa detsentraliseeritud valitsuse eeskuju avaldas survet meetmete karmistamiseks ka Johnsonile.

Samal ajal on alustatud AstraZeneca ja Oxfordi ülikooli arendatud vaktsiini kasutamist. Umbes 530 000 doosi uut vaktsiini lisandub juba eelmise kuu algusest kasutatud Pfizer-BioNTechi vaktsiinile.

 

Kui Johnson lubas, et märtsis on kümned miljonid inimesed vaktsineeritud, ütles ta Sky Newsile, et nakatumise määr võib sundida Inglismaad viirusetõrje piiranguid veelgi karmistama.

Allikas. BNS

Jaga

Vaata ka:

relv

Elvas ähvardas alkoholijoobes 34.a mees, relvaga naabreid ja politseinikku.

24. septembri hilisõhtul ähvardas alkoholijoobes 34-aastane mees Elvas Kirde tänava kortermajas relvataolise esemega naabrit ning …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Suri balletitantsja ja koreograaf Ülo Vilimaa

27. septembril lahkus meie seast 80-aastasena Eesti balletitantsija, lavastaja, koreograaf ja maalikunstnik Ülo Vilimaa. Ülo …

pass

Helsingi lennujaam loobus reisijate vaktsiinipassi lauskontrollimisest.

Helsingi lennujaam loobus reisijate vaktsiinipassi lauskontrollimisest. Vantaa linnapea sõnul oli muudatus vajalik, et leevendada kaost …

mmaksuamet

OLULINE: Läheneb eraisikute tulumaksu juurdemaksmise ja maamaksu tasumise tähtaeg

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 1. oktoobril on maamaksu teise osa ning tuludeklaratsiooni …