Neljapäev , 7 detsember 2023
Erakorralised uudised
woman 837156 1920

Iluvitamiinid koguvad kiiresti populaarsust: kuid mida need sisaldavad?

Järjest rohkem külastajaid käib apteekides otsimas iluvitamiine. Millega täpsemalt tegu on ning mis eristab neid tavapärastest vitamiinidest, räägib BENU apteegi farmatseut Ketter Ross.

Inimeste teadlikkus on paranenud

Ketteri sõnul on iluvitamiinid justkui üks suur värskendav kokteil nahale, juustele ja küüntele. Ühtlasi vastab tõele, et need on aja jooksul üha populaarsemaks saanud. “Inimesed on rohkem teadvustanud, millised vitamiinid on neil defitsiidis ning miks mingid probleemid naha peal väljenduvad,” sõnas ta.

Tema hinnangul oleks kõige parem saada kõik vajalikud vitamiinid kätte toidust, kuid tihtipeale see inimestel ei õnnestu, kuna nad ei saa või neil pole võimalik vajalikke toiduaineid tarvitada. “Sellisel juhul on hea alternatiiv kasutada apteegist saadavaid iluvitamiini komplekse, millega teha üks korralik kuur, et keha saaks oma varud täis laadida,” soovitas ta.

Vitamiinid, mida organism vajab

Kuid mida paljuräägitud iluvitamiinid tegelikult sisaldavad? Rossi sõnul võib nendest peamiselt leida biotiini, tsinki, kollageni, mõnel juhul ka Q10-t, vitamiin A-d, vitamiin C-d ja vaske, mis mõjuvad hästi just nahale, juustele ja küüntele.

“Iluvitamiinid aitavad vähendada juuste väljalangemist, kuid ka uute juuste kasvatamist, vähendavad küünte murenemist, niisutavad nahka, tasakaalustavad naha pigmentatsiooni  ja uuendavad naha rakke,” tõi farmatseut erinevaid näiteid.

Vaata ka:

OLULINE: Aastatel 2024–2025 kehtima hakkavad maksuseaduste muudatused

Tulumaks ja sotsiaalmaks Füüsilised isikud maksavad oma tuludelt tulumaksu. Palgatulu, kasu vara võõrandamisest, ettevõtlustulu ja

omniva automaadid

Alates 1. jaanuarist 2024 tõusevad Omniva pakiautomaatide hinnad

2024. aastal Tõuseb Eestis Käibemaksumäär 22%-ni ja Omniva Kohandab Pakiteenuste Hindu Alates 1. jaanuarist 2024

error: Sisu on kaitstud!