Erakorralised uudised
woman 837156 1920

Iluvitamiinid koguvad kiiresti populaarsust: kuid mida need sisaldavad?

Järjest rohkem külastajaid käib apteekides otsimas iluvitamiine. Millega täpsemalt tegu on ning mis eristab neid tavapärastest vitamiinidest, räägib BENU apteegi farmatseut Ketter Ross.

Inimeste teadlikkus on paranenud

Ketteri sõnul on iluvitamiinid justkui üks suur värskendav kokteil nahale, juustele ja küüntele. Ühtlasi vastab tõele, et need on aja jooksul üha populaarsemaks saanud. “Inimesed on rohkem teadvustanud, millised vitamiinid on neil defitsiidis ning miks mingid probleemid naha peal väljenduvad,” sõnas ta.

Tema hinnangul oleks kõige parem saada kõik vajalikud vitamiinid kätte toidust, kuid tihtipeale see inimestel ei õnnestu, kuna nad ei saa või neil pole võimalik vajalikke toiduaineid tarvitada. “Sellisel juhul on hea alternatiiv kasutada apteegist saadavaid iluvitamiini komplekse, millega teha üks korralik kuur, et keha saaks oma varud täis laadida,” soovitas ta.

Vitamiinid, mida organism vajab

Kuid mida paljuräägitud iluvitamiinid tegelikult sisaldavad? Rossi sõnul võib nendest peamiselt leida biotiini, tsinki, kollageni, mõnel juhul ka Q10-t, vitamiin A-d, vitamiin C-d ja vaske, mis mõjuvad hästi just nahale, juustele ja küüntele.

“Iluvitamiinid aitavad vähendada juuste väljalangemist, kuid ka uute juuste kasvatamist, vähendavad küünte murenemist, niisutavad nahka, tasakaalustavad naha pigmentatsiooni  ja uuendavad naha rakke,” tõi farmatseut erinevaid näiteid.

Biotiin on üks kõige populaarsemaid iluvitamiine, kuna see aitab stimuleerida juuste kasvu ning takistada nende väljalangemist. Lisaks osaleb biotiin ka naha niisutamises. “Tsink on ühest küljest tugev immuunsuse tõstja, kuid teisest küljest hoiab ära küünte murenemise ja aitab ka juuksekarva üles ehitada,” selgitas ta.

Kollageen on teine kõige populaarsem iluvitamiin, mis aitab ennekõike nahka niisutada. “Piisavalt varajase tarvitamise korral saame ära hoida ka enneaegsete kortsude tekke,” lisas Ketter. “Vitamiin A ehk beetakaroteeni lisatakse vitamiinikompleksi kena jume säilitamiseks kui ka kerge jume saamiseks, seda näiteks enne soojamaareisile minekut.”

Sobivad nii meestele kui naistele

Farmatseudi sõnul pöörduvad inimesed väga sageli apteeki probleemidega nagu juuste väljalangemine, naha kuivus, küünte murdumine/haprad küüned ning ka kevadväsimus. “Kuna iluvitamiinid sisaldavad ka erinevaid aminohappeid ning vitamiine, sobivad nad kasutamiseks kõigile,” ütles ta.

Niisiis võiksid iluvitamiine tarvitada ka mehed, kellel esineb samuti nahaprobleeme (akne, naha kuivus jne). “Seega ei ole vahet, kas olete naisterahvas või meesterahvas – oma naha eest on vaja hoolitseda ning selleks ongi iluvitamiinid loodud,” sõnas Ketter lõpetuseks.

allikas: benu.ee

Vaata ka:

jogging 2343558 1920

LEIA OMA TÄHEMÄRGILE SOBIVAIM SPORDIALA

Sodiaagimärk, mille all sa sündisid, mõjutab su isiksust, soove ja maailmavaadet. Kas oskasid arvata? Sodiaagimärgid määravad

treatment 4099432 1920

7 OHTLIKKU SÜMPTOMIT, MIDA EI TOHIKS TÄHELEPANUTA JÄTTA

Oma tervise eest hoolitsemine on üks kõige olulisemaid asju elus. Kuid mõnikord võivad tõsiste tervisehädade