Tuesday , 2 March 2021

Ilmaprognoo: Ees ootab pikk ja külm talv, mis aeglustab omakorda kevade tulekut.

Pikk ilmaprognoos lubab karmi ja pikka talve. Vahepealne ilma soojenemine jääb lühiajaliseks, kirjutab Foreca blogis meteoroloog Markus Mäntykannas.

 

Euroopa keskpika prognoosi kohaselt tuleb talv külm, seda vaatamata vahepealsele soojenemisele. Seda soojenemist tuleb samuti arvestada, kuna see muudab lume raskemaks ja katustel on varisemise oht.

 

Ilma sulale pöördumisega tuleks arvestada, isegi kui see pole kauakestev. Oodata on sadu, mis ähvardab maju senisest veelgi suuremate lumekoormustega. Senisele massile veel peale sadada ähvardav lumi ja jäine vihm võivad hakata katuseid murdma.

 

Jaanuari lõpus läheb ilm taas külmaks ja seekord on külmakraadid juba krõbedemad. See tähendab, et  naaseb nn Siberi talv. 

Karm talv aeglustab omakorda kevade tulekut. Varasematel aastatel on pärast külma ja lumist talve tulnud hiline kevad. Õhu soojenemist takistavad jää ja lumi.

Järgmine nädal toob Eesti ohtralt  lumelisa

Eeloleva nädala esimeses pooles annab pakane järele ja oodata on lumesadu.

 

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund. Puhub valdavalt läänekaaretuul 2-8, saartel puhanguti kuni 12 m/s. Külma on 5-10, kohati 14, saartel ja paiguti rannikul 0 kuni -5 kraadi. Esmaspäeva päeval on samuti pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab lund. Puhub lõunakaaretuul 3-9, Lääne-Eesti saartel puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni -7, saarte rannikul kohati 0 kuni +2 kraadi.

 

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, saartel ka lörtsi. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-10, saartel puhanguti 12-15 m/s. Külma on 2-9, Lõuna-Eestis kuni 12 kraadi, saarte rannikul on õhutemperatuur kohati 0 kuni +2 kraadi. Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, saartel ka lörtsi. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-10, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni -6, saarte rannikul kohati 0 kuni +2 kraadi.

 

Kolmapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub lõuna- ja edela-, hommikul lõuna- ja kagutuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-17 m/s. Külma on Lääne-Eestis 1-7, Kesk- ja Ida-Eestis 8-13 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves ilm. Sajab lund ja kohati tuiskab. Lääne-Eesti saartel läheb lumi üle lörtsiks ja vihmaks, kohati on jäidet. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-17 m/s. Külma on 2-8, saartel ja läänerannikul tõuseb õhutemperatuur õhtuks 0 kuni +4 kraadini.

Jaga

Vaata ka:

VALITSUS: Lubab lõpuklasside õpilased alates 15. märtsist kuni kaheks päevaks nädalas kontaktõppele.

Lähtudes teadusnõukoja ettepanekust otsustasime lubada õpilased, kes valmistuvad põhikooli lõpueksamiteks ja gümnaasiumi riigieksamiteks, alates 15. …

Mupo: tänasel aktsioonil kontrolliti 361 ühikut transporti ja jagati 408 maski

Täna jälgisid mupo ametnikud koos abijõududega maskide kandmist ühistranspordis. Vaatluse all olid Vabaduse platsi, Kristiine …

Valitsus muudab seadust, et maskikandmise järelevalvet tõhustada.

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”, et valitsus kavatseb muuta nakkushaiguste …

USKUMATU: SynLabi labor eksis ja tegi noore naise COVID-19 haigeks kolmeks päevaks. Järgmised 2 testi olid negatiivsed.

COVID-19 kolmeks päevaks Mul oli operatsioon planeeritud 25.02, ootasin seda 7 kuud, nädal sain haiglast …