Neljapäev , 28 september 2023
Erakorralised uudised
Ukraina

Iisraeli peaminister soovitas Ukrainal alla anda

Iisraeli peaminister Naftali Bennett soovitas telefonikõnes Ukraina peaministrile Volodõmõr Zelenskile vastu võtta Vene presidendi Vladimir Putini pakkumine ja alla anda. Zelenski aga keeldus.

Ukraina valitsuyse allika väitel helistas Bennett Zelenskile teisipäeval, 8. märtsil ja soovitas mõelda inimeste elude peale ning pakkumine vastu võtta, vahendab Jerusalem Post.

Zelenski oli selle peale öelnud: „Ma kuulan teid.” Ukraina presidendile aga ei meeldinud selline soovitus.

Ukraina ametniku väitel soovitas Bennett alla anda. „Meil pole sellist kavatsust. Me teame, et Putini pakkumine on alles algus,” ütles ametnik.

Iisraeli peaminister käis hiljuti Moskvas ja pakkus end rahusobitajaks. See aga tähendaks, et Ukraina ei tohi enam küsida välismaalt abi. Ukraina allika väitel aga pole Iisraeli rahusobitamine seni mingeid tulemusi andnud. Bennett ei tee ise midagi, vaid saadab ainult edasi sõnumeid kahe poole vahel. Rahusobitaja aga peaks otsima aktiivselt kompromissi kahe poole vahel.
Ukraina ametnik ütles, et vaja pole mingit postkasti. Ukrainal on neid endalgi küllaga. Kui Bennett tahab rahu sobitada, siis peaks ta panema kellegi asjaga tegelema, et leida kompromiss.

Ukraina ametnikud on arvamusel, et Bennetti tegevus on kantud soovist mitte võtta Venemaa sissetungi osas seisukohta, kuna see võiks kahjustada Iisraeli-Venemaa sooje suhteid.

Iisrael on aga ümber lükanud väited, et Ukrainal soovitati alla anda.

Allikas, Eestinen.fi

Vaata ka:

lottery g5642ea6cb 640

Õnnelik mängija võitis tBingo lotoga 613 830,30 eurot

Õnnelik mängija võitis Bingo lotoga 613 830,30 eurot. Võidupilet osteti internetist ning pilet on ostetud …