Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised

Iisrael valmistub Gaza põhjaosa pommitamiseks

Iisrael käskis 1,1 miljonil inimesel Gaza põhjaosast lahkuda, kuna valmistub piirkonna pommitamiseks. Iisraeli sõjaväe sõnul on piirkonnas peidus Hamasi võitlejad, kes ohustavad Iisraeli julgeolekut.

Hamas on Palestiina äärmusrühmitus, mis kontrollib Gazat. Rühmitus on vastutav tuhandete rakettide tulistamise eest Iisraeli suunas. Iisrael on Gazat pommitanud mitu korda, kuid Hamas on alati suutnud oma võitlejad ja raketid varjata.

Iisraeli käsk on tekitanud Gazas paanika. Inimesed on hakanud lahkuma oma kodudest ja otsima varjupaika. Paljud inimesed on suundunud lõunasse, kus on turvalisem.

Iisraeli pommitamine võib põhjustada Gazas tohutut humanitaarkriisi. Gaza on juba praegu üks maailma tihedama asustusega piirkondi ja seal on puudus toidust, veest ja meditsiinilisest abist. Pommitamine võib olukorda veelgi halvendada.

Iisraeli ja Hamasi vahel on viimastel kuudel pinged kasvanud. Hamas on lubanud jätkata rakettide tulistamist Iisraeli suunas, kuni Iisrael lõpetab Gaza blokaadi. Iisrael on lubanud Gazat pommitada, kuni Hamas lõpetab oma rünnakud.

On ebaselge, kuidas Iisraeli ja Hamasi konflikt lõppeb. Mõlemad pooled on näidanud valmisolekut vägivaldseks vastasseisuks.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

Kuigi insult loote- ja vastsündinueas on harv, esineb seda sagedamini kui üldiselt arvatakse. Tartu Ülikoolis

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna alustab Genfis Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat

Täna, 27. veebruaril viibib välisminister Margus Tsahkna visiidil Genfis, kus esineb sõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu

error: Sisu on kaitstud!