Erakorralised uudised
eur g8ff142549 640

III sambaga saadakse tagasi 7,6 miljonit

III sambaga saadakse tagasi 7,6 miljonit

Mullu suurenes taas nii III sambasse investeerivate inimeste arv kui ka sissemaksete summad. 2022. aasta lõpu seisuga omas Swedbanki III samba osakuid 55 808 inimest, mis on koguni 12% võrra rohkem kui aasta varem. Sissemakseid tegi neist aasta jooksul umbes kaks kolmandikku kokku 38,16 miljoni euro väärtuses, mis annab võimaluse juba varsti tuludeklaratsiooniga saada sissemaksetelt tagasi kokku 7,6 miljonit eurot.

Investorite eelistatuim variant on teha III sambasse sissemakseid regulaarselt, kas kord kuus või kvartalis. Koguni 34% investoreid tegi III sambasse sissemakseid iga kuu, vaid 6% inimesi tegi aasta jooksul ühe sissemakse. Keskmine aastane sissemakse jäi veidi alla 1000 euro.

Inimesed eelistavad jätkuvalt kõrgema riskiga pensionifonde, milles on aktsiate osakaal suurem, ning jõudsalt on aastaga kasvanud ka indeksfondi investorite arv. 67% investoreid on valinud kõige kõrgema riskiga fondid.

Naiste ja meeste osakaal investorite hulgas on võrdne. Osakuomanike keskmine vanus on viimastel aastatel jõudsamalt noorenenud ning oli mullu 41 aastat.

III sambasse investeerimine on üks käepärasemaid viise oma tuleviku kindlustamiseks, sest sissemaksetelt, mis jäävad kuni 15% ulatusse investori brutosissetulekust, saab tagasi tulumaksu. Selleks tuleb esitada tuludeklaratsioon ning jälgida, et aastased sissemaksed jäävad alla 6000 euro piiri.

Alliakas: Rub.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse Horoskoop – Reede 8 detsember 2023

Jäär Jääradel on reedel võimalus oma suhtes edasi liikuda. Võib-olla on aeg teha mõni oluline

horoskoop

Horoskoop – Reede 8 detsember 2023

Jäär Reede on Jäärale hea päev, et keskenduda oma karjäärile või haridusele. Sul on palju

error: Sisu on kaitstud!