Demineerimistood Ida Virumaal mai 2024 Paasteamet

Ida-Virumaal tehti kahjutuks demineerimistöödel leitud 256 lõhkekeha

 

 

Eelmisel nädalal tegid demineerijad Ida-Virumaal demineerimistööde käigus kahjutuks 256 leidu, millest 172 olid padrunid. Töid teostati endistel lahingualadel Sinimägede ja Sirgala piirkonnas.

 

Leidude hulgas oli nii mürske, käsigranaate, rakette, tankitõrje miine, sütikuid kui ka padruneid. Suurim leid tuli välja Sinimägede lähedalt – leiti 132 mm Vene rakett.

Otsingualal töötas kokku 7 demineerijat ja abidemineerijat, abis oli üks kaitseväe demineerija. Töid teostati ajavahemikul 7.- 9. mai.

 

„Tööd olid edukad ning saime suure hulga leide, aga ka parema pildi piirkonnast, kuhu järgmiseid suuremaid otsinguid suunata. Meie jaoks on oluline iga ohtlik lõhkematerjal kahjutuks teha, sest nii saame tagada elanikkonna ohutuse ja turvalisema elukeskkonna,“ ütles demineerimistöid juhtinud Päästeameti demineerimiskeskuse Ida-Eesti pommigrupi peademineerija Rasmus Rooden.

 

Demineerijad julgustavad lõhkekehadest alati teada andma, helistades telefonil 112. Hädaabinumbril tuleks helistada isegi lõhkekeha kahtluse korral. Lõhkekeha ja -aine vabatahtliku loovutamise eest karistust ei järgne.

 

 

Foto: Päästeameti demineerijate Sirgala piirkonnas leitud lõhkekehad. (Autor: Ida päästekeskus)

Vaata ka:

kevad

ILM: Teisipäev 21.05 – Päikesepaisteline ilm, sooja kuni +23°C

Öösel: Selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub valdavalt põhja- ja kirdetuul 2-8, puhanguti kuni

horoskoop minuaeg.com 3

2 Sodiaagimärki,kes Kõige Tõenäolisemalt Kogevad Küllust teisipäeval 21 mai 2024

1. Sõnn (20. aprill – 20. mai) Sõnnidele on see päev eriti soodne finantsilise külluse