Laupäev , 2 märts 2024
Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse sündmused 7. – 8. detsember 2023

Alates homsest 9.12.2023 lõdvenevad siseveekogude jääl liikumise piirangud

Külmad ilmad on kasvatanud paljudele Eesti siseveekogudele piisava paksusega jääkaane ning alates homsest, 9. detsembrist on lubatud minna nende siseveekogude jääle, kus jääkaane paksus on vähemalt 10 cm. Õhem jää pole piisavalt tugev ega pruugi inimest kanda. Päästeamet mõõdab igapäevaselt populaarsemate siseveekogude jää paksust, mõõtmise tulemusi saab vaadata pidevalt täienevast kaardirakendusest. Jääkaart on loodud selleks, et inimestel oleks võimalik saada mugavalt infot jääolude kohta Eesti siseveekogudel. Tegemist on informatiivse kaardiga! Igaüks vastutab oma turvalise käitumise eest ise.

IDA-VIRUMAA

7. detsembril kell 17.32 anti teada esikus voolumõõtjast tulevast kõrbelõhnast Jõhvi linnas Raudtee tänava eramus. Päästjad lülitasid majast elektri välja ja palusid elektrikud kohale kutsuda, sest maja elektrisüsteemi rikke tõttu olid hakanud kaitsmed sulatama. Majas puudus suitsuandur.

LÄÄNE-VIRUMAA

8. detsembril kel 8.21 tuli teade Haljala vallas Ilumäe külas teele langenud puule otsa sõitnud sõiduautost ja auto oli lumme kinni jäänud. Võsu vabatahtlikud päästjad eemaldasid puu teelt ja aitasid auto välja. Inimestest keegi kannatada ei saanud.

7. detsembril kell 17.24 teatati Kadrina vallas Kolu külas teele kukkunud suuremast puuoksast, millele oli auto otsa sõitnud. Auto sai selle tulemusena mõned väiksemad kriimud, inimesed vigastada ei saanud ja nad jätkasid teekonda. Puuoks eemaldati teelt. Päästjad paluvad olla pimedas metsavahelisel teel ettevaatlikud, sest lumeraskuse tõttu murduvad puud teedele, aga ka elektriliinidele. Ohust tuleb teavitada helistades 112.

Päästjad, 112, päästeamet

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

KOHUTAV: Tallinnas levib šokeeriv loomade julmuse juhtum: oravaid ja jäneseid naelutatakse puudele ja pinkidele

Tallinna Mustamäe linnaosas, eriti Kännu Kuke piirkonnas, on hiljuti avastatud šokeerivad juhtumid, kus väikeloomade surnukehi

kevad

ILM: Pühapäev 02.03 – Sajuta ilm, sooja kuni +8 °C.

Öösel: Vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Sisemaal tekib üksikutes kohtades udu. Puhub kagutuul 3-9, rannikul puhanguti

error: Sisu on kaitstud!