Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
NJoesuu pikendusjuhe diivan 21.05.24

Ida päästekeskuse operatiivsündmused 21. – 22. mai 2024

Päästjad hoiatavad, et looduses valitseb üle Eesti suur tuleoht. Ilmaprognoos lubab kuiva ja päikesepaistelist ilma ning looduse tuleohtlikkus kasvab iga päevaga. Päästjad paluvad kuivas looduses hetkel tuld mitte teha ning vältida mootorsõidukitega sõitmist, eriti turbasel alal.

Ida-Virumaa

Toila vallas Konju külas metsa- ja maastikupõlengu kustutustööd jätkuvad

20. mail kell 10.14 Alutaguse vallasKonsu külas alguse saanud ja Toila valda Konju külla levinud maastikupõlengu ala on ligi 8 hektarit. Põleb vanal karjäärialal turbane pinnas ja põõsastik ning tuli on levinud metsa. Põlenguala lähedale pääseb vaid maastikusõidukitega. Kustutustööd käisid eile neljas lõigus ja üles on pandud voolikuliin, et tagada kustutusvesi läheduses olevast karjääri kanalist. Sündmuskohal töötasid meeskonnad Iisaku, Kiviõli, Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe komandodest ning Purtse vabatahtlikud päästjad. Põlengualast veidi eemal avastati uus põlenguala ühe hektari suurusel alal. See suudeti aga kustutada. Õhtuks olid päästjad suutnud tule leviku piirata. Päästetööde juhi hinnangul sai põleng alguse mootorsõidukite nagu ATVde ja mootorratastega kuival turbasel alal sõitmisest, sest pinnasel on näha värskeid sõidujälgi. Eile õhtul päästetööd peatati ja täna kustutustööd jätkuvad.

Konju maastikupoleng 20.05.24 1

Kustutustööd maastikupõlengul Toila vallas Kukruse külas on lõppenud

18. mail kell 15.08 alguse saanud metsa- ja maastikupõleng Toila vallas Kukruse külas likvideeriti 21. mail kella 15.09ks. Kahel päeval taotleti Transpordiametilt ajutist liiklusmuudatust kiiruspiirangu seadmisega ohutumaks veeveoks Jõhvi-Uikala maanteel. Põlenguala oli kokku 5 hektarit. Põleng võis alguse saada maastikusõidukist või oli lendunud põlevat materjali Uikala prügilas toimunud tulekahjult 17. mail.

Kukruse polenguala 21.05.24
default

21. mail kell 19.19 teatati mustast suitsust Narva linnas Võidu prospekti kortermajas. Päästjad tegid selgeks, et vanem naine oli ahjus kuivatanud saiaviile ja viimased olid läinud kõrbema. Korteris puudus suitsuandur. Elanikule tehti selgitustööd, et suitsuandur on kohustuslik ja aitab ohust õigeaegselt teavitada.

Narva toidukorbemine 21.05.24

21. mail kell 17.29 tuli teade suitsust ja töötavast suitsuandurist Narva-Jõesuu linnas E.Vilde tänava kortermajas. Päästjate saabumise ajaks oli suudetud naabrite abiga diivanipõleng kustutada. Päästjad kontrollisid diivanil ruutmeetri suuruse põlengukoha üle, ohtu enam ei olnud. Põleng võis alguse saada vigasest pikendusjuhtmest. Elanikule tehti selgitustööd.

Lääne-Virumaa

21. mail kell 13.57 tuli teade Tapa vallas Jootme külas toimuvast kulupõlengust. Teate järgi püüdis vanem mees põlengut ämbriveega kustutada. Põleng likvideeriti päästjate poolt kella 15.50ks. Selgus, et lõke oli tehtud hommikul tuulevaiksel ajal. Lõkkepõletaja oli läinud korraks lõkkest eemale ja tuul oli sel ajal kandud tule ümbritsevale kulule. Kokku põles kulu ligi 3000 ruutmeetril. Päästjad paluvad kuivas looduses hetkel tuld mitte teha. Lõkke tegemise võiks edasi lükata ohutumale ajale. Loodus võib süttida väiksemastki sädemest, ka maha visatud suitsukonist. Suitsu ja tuld märgates asu kustutama ja kui tunned, et vajad abi, helista 112. Kasuta kustutamisel kimbuks pandud suuri puuoksi.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel 9 väljakutset ja kahjutuks tehti 152 lõhkekeha.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi