Hussar tunnustas patriarh Bartolomeust Ukraina toetamise eest. PILDID | MinuAeg
aFEP 0688 1120x747 1 jpg
Autor: Erik Peinar

Hussar tunnustas patriarh Bartolomeust Ukraina toetamise eest. PILDID

Riigikogu esimees Lauri Hussar tunnustas kohtumisel Eestis visiidil viibiva patriarh Bartolomeusega õigeusu kiriku tegevust ja rolli Ukraina toetamisel.

Hussar ütles kohtumisel, et patriarh ja kirik on teinud väga palju, et kaitsta demokraatlikke väärtusi ja toetada Ukrainat võitluses agressioonisõda pidava Venemaaga. Oikumeeniline patriarh on mõistnud hukka Venemaa sõja Ukrainas ning ka Moskva patriarhi sõda toetava retoorika. „Me peame tegema kõik võimaliku, et aidata Ukrainal sõda võita,“ ütles Hussar.

Riigikogu esimehe sõnul on Ukraina toetamine keskne teema ka parlamendis. „Parlamentaarse diplomaatia tähtsus on pärast Venemaa täiemahulist sissetungi Ukrainasse märgatavalt kasvanud ja väga suur osa meie välispoliitilisest tegevusest on seotud Ukrainaga. Kiriklikul diplomaatial on sarnane roll, et juhtida Ukrainas toimuvale tähelepanu ja Ukraina inimesi toetada,“ ütles ta.

Hussar ja patriarh Bartolomeus arutasid kohtumisel ka Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku tegevust ning kliima- ja keskkonnaküsimusi, sealhulgas rohepöördega seotud teemasid.

Oikumeeniline patriarh viibib Eestis neljandat korda. Tema visiit on pühendatud Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku autonoomia 100. ja tegevuse taastamise 30. aastapäevale.

hussar2 jpg
Autor: Erik Peinar
hussar1 jpg
Autor: Erik Peinar
hussar
Autor: Erik Peinar
aFEP 0688 1120x747 2
Autor: Erik Peinar

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev toob sulle kaasa rahu ja tasakaalu. Sa

horoskoop minuaeg.com jpg

Horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär Jäär peaks keskenduma oma südame järgimisele, kuid samas ka mõistusega valikuid tegema​​. Jäärale soovitatakse

error: Sisu on kaitstud!