aFEP 8488 1 scaled 1
Foto Erik Peinar tel.+372 5025515

Hussar rõhutas liitlaste ühtsuse olulisust Ukraina toetamisel

 

Riigikogu esimees Lauri Hussar rõhutas Poola välisministri Radosław Sikorskiga kohtudes liitlaste ühtsuse ja koostöö olulisust, et tagada Ukrainale vajalik toetus võitluses agressioonisõda jätkava Venemaaga.

Hussari sõnul on Eesti ja Poola suurepäraste suhetega samameelsed riigid, kes töötavad just julgeolekuteemadel väga lähedaselt koos. „Meil on ühised arusaamad nii Venemaa agressioonist kui ka Ukraina abistamise vajadusest ning me teeme ka edaspidi kõik endast oleneva, et Ukrainat toetada,“ ütles ta.

Kohtumisel arutati lähemalt nii Ukraina vajadusi kui ka võimalikke edasisi samme, kuidas Ukrainat abistada. Hussar tõi esile eile teise lugemise läbinud eelnõu, mis võimaldab võtta Ukrainale tekitatud sõjakahjude hüvitamiseks kasutusele rahvusvaheliste sanktsioonide alusel Venemaa külmutatud varad, ning tunnustas Euroopa Liidu saadikute saavutatud kokkulepet kasutada Ukraina abistamiseks Venemaa külmutatud varadelt teenitud tulusid.

Hussari sõnul vajab Ukraina pikaajalist sõjalist, majanduslikku ja poliitilist toetust, sealhulgas abi riigi ülesehitusel. Eraldi rõhutas ta diplomaatiliste jõupingutuste, sealhulgas parlamentaarse diplomaatia olulisust liitlaste ja partnerite ühtsuse hoidmisel.

Hussari ja Sikorski kohtumisel osalesid ka väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Eesti-Poola parlamendirühma esimees Ants Frosch.

Lisaks Riigikogus toimunud kohtumisele olid Poola välisministril Tallinnas kohtumised peaminister Kaja Kallase ja välisminister Margus Tsahknaga.

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

28.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Teisipäev 28.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Liivi lahe meretuulepargi elektriühendus maismaaga saab selgemaks

Mais algas Liivi lahe meretuulepargi elektriühenduse eriplaneeringu järgmine etapp, et leida sobivaim lahendus tuulepargi ühendamiseks