Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
eur

Tõusevad hoolekandeteenuste ja lastehoidude hinnad.

Sellal kui elektri hind ülespoole rallib, hakkab nende mõju laienema teistessegi valdkondadesse. Kui toidutootmine muutub elektri mitmekordistunud hinna pärast kallimaks, kajastub see peagi toidu hinnas. Mõjutatud saavad teisedki valdkonnad ning nüüd on seda näha hoolekandes, kus elekter on üks põhikuludest tööjõu tasude järel.

Hoolekandeteenustel on eri teenused erinevate vajadustega klientidele eri kohtades. Ööpäevase erihooldusteenuse hind liitpuudega klientidele – ehk neile, kel on psüühiline ja füüsiline erivajadus – peremajas, milleks näiteks on Vändra Kodu, tõuseb veebruarist 350 eurolt 400 eurole. Ööpäevane erihooldusteenus kortermajas, näiteks Uus-Sauga kortermajas ja äsja avatud Oja 144 ridaelamus Pärnus, hakkab maksma 365 eurot kuus senise 315 asemel.

Kogukonnaelamise teenuse hind korteris või eramus, näiteks Väike-Posti tänaval või Kuldses Kodus, tõuseb veidike vähem, 270 eurolt 295 eurole kuus. Riik see-eest maksab samade teenuste eest Hoolekandeteenustele kõrgemat hinda ja need tõusevad isegi rohkem. Näiteks liitpuudega klientide ööpäevase erihooldusteenuse eest peremajades maksab riik 1033 eurot ja edaspidi 1212 eurot ehk 179 eurot rohkem, kuid see on nii sätestatud rahandusministri määrusega.

Loe edsi SIIT
Alliaks.Parnu.postimees.ee/

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!