Sunday , 23 January 2022
vanainimene

Hooldekodud tõstavad kohatasu kuni 100 euro võrra.

Energiahindade kallinemise ning hooldajate palgasurve tõttu tõstab enamik Eesti hooldekodudest uuest aastast kohatasu 50 kuni 100 euro võrra. Paraku käib juba praegu hooldekoduteenus paljudele eakatele ja nende lähedastele üle jõu, mistõttu loodavad hooldekodud, et rahastusmudel tulevikus muutub.

Nõo hooldekodu on Tartumaa üks odavamaid. Kui Tartu linnas maksab hooldekodu koht kuus üle 1000 euro, siis Nõos oli sel aastal kohatasu veel 870. Uuel aastal tõuseb see 940 euroni.

“On kallinenud elektrihind, kütusehind, sellest tulenevalt tõusevad toiduhinnad. Isikukaitsevahendid, mida me peame töös kasutama, on kallinenud võrreldes 2020. aasta algusega kordades. Ja samuti vajavad ka hooldustöötajate töötasud ülevaatamist,” selgitas Nõo Hooldekodu juhataja Ene Arus “Aktuaalsele kaamerale”.

Just töötajate palgasurve ja energiahindade tõttu tõuseb hind ka hulgas teistes hooldekodudes.

“Meie hinnaklass jääb 900 ja 1100 vahele. Seni oli see 1000 ringis. Laias laastus tuleb 50 kuni 100 euro kanti hinnatõus,” ütles Lõuna-Eesti Hooldekeskuse juhatuse liige Ülo Tulik.

Lõuna-Eesti Hooldekeskuse seitsme kodu elanikust rohkem kui pooled saavad vallalt kohatasu maksmisel osalist tuge. Toetuse maksmisele lähenevad omavalitsused erinevalt, enamik lähtub leibkonna sissetulekutest.
Kui tartlane Natalja Teljuk oma vanaema hooldamiseks linnalt abi küsis, selgus, et nemad peavad ise hakkama saama.

“Tal on pension umbes 500 eurot, see summa on nii väike. Tegelikult perekond on suur, aga kõigil on oma pere ja 100 eurot on suur raha.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

lorts

ILM: Esmaspäev 24.01 – Sajab vähest lörtsi ja vihma, õhutemperatuur on -4..+4°C.

Öösel – Enamasti pilves olulise sajuta ilm, hommikul sajuvõimalus suureneb. Kohati tekib udu, on jäiteoht! …

Sander Leppnurm

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud Sander Leppnurm sattus avariisse.

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud driftikunn Sander Leppnurm jagab ühismeedias, et sattus avariisse. Saatest võidetud rahaga remonditud …

JYSK

Tarbijakaitseamet: JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused.

Sisustus- ja mööblikaupluse JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused. Tarbijakaitseamet kinnitab, et neile on ka varasemalt ettevõtte ebaausate …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

KOHUTAV: Naisterahvas hüppas jääauku ja jäi kadunuks. VIDEO.

Venemaal Leningradi oblastis hüppas 40-aastane naine oma laste ja abikaasa nähes jääauku ja jäi pärast …