Friday , 28 January 2022
suvekohvik

Hollandlaste allumatus: kohvikud ja baarid avatakse koroonakeeldudest hoolimata

Vahendame Telegram.ee artiklit

Kohvikute, restoranide ja baaride omanikud üle kogu riigi väidavad, et plaanivad laupäeval, 15. jaanuaril tavapäraselt taasavada, hoolimata sellest, et valitsus reedesel pressikonverentsil teatas, et avatakse vaid spordikeskused, ilusalongid ja ülikoolid.

Laurens Meyer, keda kirjeldatakse kui riigi mõjukamaid baariomanikke, ütles ajalehele AD neljapäeval (enne valitsuse reedest otsust), et Holland on oma sulgemisega muutunud Euroopa naerualuseks, samas kui ülejäänud EL on avatud. Vähemalt äride jaoks.

“Lukustamised on oma aja ära elanud,” ütles Meyer. “Vastupanu kasvab. Inimestel on küllalt. Üha enam linnapeasid on tunnistanud, et nad ei rakenda reegleid/trahve, kui baarid taasavatakse. Kui poliitikud on mõistlikud, annavad nad reedel teada, et baarid võivad olla avatud kella 17ni. See võtaks pinge maha.”

Mayer ütles, et hollandlased tormavad Belgiasse ja Saksamaale, et oma raha kulutada ja sinna meie sissetulekud lähevad. “Meil lihtsalt pole enam motivatsiooni suletuks jääda,” ütles ta AD-le.

Kohaliku ajakirjanduse teatel on kohvikute/baaride taasavamisega 15. jaanuaril liitunud vähemalt 4 erineva maakonna ärid.

Väljaanne The Telegraaf rääkis psühholoogidega, et selgitada välja, miks hollandlased on nii kangekaelsed, et ei pea kinni koroonaviiruse reeglitest. “Teadupärast oleme me tuntud oma konsensuskultuuri poolest, kus kõigil on sõnaõigus,” märkis psühholoog Jeffrey Wijnberg.

Peaminister Mark Rutte ütles, et mõistab, et otsus kohvikuid, restorane ja kultuurisektorit mitte uuesti avada tundub “äärmiselt ebaõiglane”.

Loe edasi SIIT
Allikas: Telegram.ee

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …