Wednesday , 14 April 2021

Hispaanias loobuti päevitamisel maskikandmise nõudest

Märtsi lõpus otsustas Hispaania valitsus karmistada maskikandmise reegleid (vaata uudist Hispaanias uus kord: mask peab ees olema ka rannas). Uus kord nõudis, et mask peab olema ees ka rannas ja basseini ääres päevitades, seda isegi siis, kui inimeste vahel on piisav distants või tegemist on perega, kes on teistest eraldi. Rikkujatele kehtestati maski mittekandmise eest kuni 100 euro suurune trahv.

 

 

Selline korraldus tekitas Hispaanias korraliku pahameeletormi. Eriti pahased olid turismiregioonid, kellega muudatuste osas eelnevalt ei konsulteeritud. Mitmete regioonide valitsused (Baleaarid, Kanaarid, Andaluusia, Kataloonia) ütlesid otse välja, et nemad seda korraldust täitma ei hakka.

 

 

Arvestades Hispaanias tekkinud kriitikatormi, võis arvata, et rannas maskikandmise korraldusega pole lugu veel kaugeltki lõppenud. Ja mööduski vaevalt nädal, kui seesama Hispaania Tervishoiuministeerium, mis hiljuti teatas, et “uued reeglid on tulnud, et jääda”, tegi valitsusele ettepaneku rannas ja basseinide ääres ühe koha peal viibides ning sportimisel maskikandmise nõudest loobuda. Maski tuleb siiski kanda rannas jalutades.

 

 

Hispaania valitsus on möönnud, et arvestades värskemaid teadmisi, et vabas õhus on oht viiruse levikuks üsna tagasihoidlik, polnud ehk tegu parima otsusega.

Alliklas: Trip.ee

Jaga

Vaata ka:

PALUN JAGA: Kadunud on 50-aastast Toomas

Politsei palub kaasabi selgitamaks Kuressaares kadunuks jäänud 50-aastase Toomase asukohta.   Toomast nähti viimati 11. …

Riigikogus läbis teise lugemise tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise eelnõu, et õigus oleks saada haigushüvitist alates teisest haiguspäevast.

  Riigikogu tänasel kaugosalusega istungil läbis teise lugemise tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise ning sellega seonduvalt …

KUUM: Elu24 uudisteportaali peatoimetajaks saab Katrin Lust

Elu24 peatoimetajana alustab tööd populaarse Kanal 2 telesaate «Kuuuurija» saatejuht Katrin Lust.       …

Toompea ja Vabaduse väljak on meeleavaldajatest tühjad, riik me oleme rahul.

Politsei valib oma taktika vastavalt sellele, kuidas käituvad avalikul koosolekul osalejad. Eile oli osalejate arv …