korvaklapid

Hispaanias kehtib jalgratturitele kõrvaklappide kasutamise keeld

Hispaanias kehtib juba mõnda aega seadus, mille kohaselt jalgratturitel ja elektritõukside kasutajatel on keelatud kasutada kõrvaklappe või juhtmevabasid kõrvaklappe. Rikkumiselt tabatud jalgrattureid või elektritõukeratta kasutajad riskivad 200€ suuruse trahviga.

Kõrvaklappide kasutamise keelu eesmärk on ohutuse tagamine, kuna muusikat, raadiot või midagi muud kuulates väheneb jalgratturite võime kuulda teisi liiklushääli ja ümberringi toimuvat.

Hispaanias, k.a. Kanaari saared, on telefonide Bluetooth kõrvaklappide kasutamine keelatud ka autot juhtides. Ainus lubatud viis telefoni sõidu ajal kasutada on käed-vabad süsteemi kasutades. Sarnaselt autojuhtidele kehtib telefoni kasutamise keeld sõitmise ajal ka jalgratturitele.

Kõrvaklappide kasutamisel kehtivad piirangud ka Itaalias ja Portugalis, kuid seal on lubatud ühe kõrvakuulari kasutamine. Itaalias ulatuvad trahvid jalgratturitele, kes kasutavad kuularit mõlemas kõrvas, 160 euroni. Sarnaselt Hispaaniale on jalgratturitel kõrvaklappide kasutamine täielikult keelatud Prantsusmaal, kus trahv on 135€.

Allikas. Trip.ee

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Eesti politsei annetas Ukrainale 31 politseiautot

Politsei- ja Piirivalveamet viis Ukraina politseile 31 autot, mis olid varem piirkonnapolitseinike kasutuses ning mida

ultra detailed nebula abstract wallpaper 7

Juunikuu teisel poolel võivad mõned tähemärgid kogeda raskemaid aegu. Siin on neli tähemärki, kellel võib olla keerulisem periood:

Kaksikud: Kaksikuid ootab keeruline aeg töö ja suhete osas. Saturni retrograad võib tuua takistusi ja