Expand To Show Full Article
Hispaanias kehtib jalgratturitele kõrvaklappide kasutamise keeld | MinuAeg
Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

Hispaanias kehtib jalgratturitele kõrvaklappide kasutamise keeld

Hispaanias kehtib juba mõnda aega seadus, mille kohaselt jalgratturitel ja elektritõukside kasutajatel on keelatud kasutada kõrvaklappe või juhtmevabasid kõrvaklappe. Rikkumiselt tabatud jalgrattureid või elektritõukeratta kasutajad riskivad 200€ suuruse trahviga.

Kõrvaklappide kasutamise keelu eesmärk on ohutuse tagamine, kuna muusikat, raadiot või midagi muud kuulates väheneb jalgratturite võime kuulda teisi liiklushääli ja ümberringi toimuvat.

Hispaanias, k.a. Kanaari saared, on telefonide Bluetooth kõrvaklappide kasutamine keelatud ka autot juhtides. Ainus lubatud viis telefoni sõidu ajal kasutada on käed-vabad süsteemi kasutades. Sarnaselt autojuhtidele kehtib telefoni kasutamise keeld sõitmise ajal ka jalgratturitele.

Kõrvaklappide kasutamisel kehtivad piirangud ka Itaalias ja Portugalis, kuid seal on lubatud ühe kõrvakuulari kasutamine. Itaalias ulatuvad trahvid jalgratturitele, kes kasutavad kuularit mõlemas kõrvas, 160 euroni. Sarnaselt Hispaaniale on jalgratturitel kõrvaklappide kasutamine täielikult keelatud Prantsusmaal, kus trahv on 135€.

Allikas. Trip.ee

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …