Esmaspäev , 4 detsember 2023
Annetused Toidupangale

Hinnatõusud ja -langused toidupoes.

Kuigi mõned toiduainete hinnad on pisut langenud, on enamus tooteid võrreldes eelmise aastaga kallimad. Lihatoodete, leiva ja saia hinnad on tõusnud märkimisväärselt, mõnel juhul üle 20%. Suhkru ja jahu hinnatõus on pidurdunud, samas kui kaerahelbed on muutunud veidi odavamaks.

Liha hinnad pole langenud, kusjuures importbroileri ja koduse hakkliha hinnad on aastaga tõusnud ligi 18%. Kalatoodetes on näha nii hinnatõuse kui -languseid: lõhefilee on kallinenud, samas forelli hind on langenud.

Võrreldes möödunud aasta oktoobriga kallinesid enim importbroiler ja kodune hakkliha, mille hinnale lisandus 18 protsenti. Ka ühe kuuga muutusid mõlemad kaubad kallimaks: kui importbroileri sai septembris kätte 3,16 euroga, siis oktoobris 3,49 euroga. Hakkliha kilohind oli neil kuudel vastavalt 7,95 ja 8,11 eurot.

Üle 16 protsendi kerkis aastaga ka kohaliku broileri ja kondita veiseliha hind. Viimase sai mullu oktoobris kätte 14,64 euroga, nüüd aga küsiti selle eest poes keskmiselt 17,06 eurot.

Vaata ka:

kool

Hariduskriis tõusmas: Õpetajate Liit kaalub streiki väikese palgatõusu tõttu

Haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri väljendas pettumust valitsuse ettepanekus õpetajate töötasu alammäära tõstmiseks, mis on

53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma

error: Sisu on kaitstud!