Reede , 9 juuni 2023
Erakorralised uudised

Hinnatõusu vastu on Eestis on asjatu võidelda, hinnad tõusevad veel.

Ettevõtja Jakob Saksa hinnangul on mõistetav, et inimesed kurdavad hinnatõusu üle, ent süüdlasi pole mõtet ettevõtjate seast otsida. Samas võib ka liiga odava hinna küsimine viga olla.

Peaminister Kaja Kallase arvates peaksid mullu elektrihindade tõusu tõttu toodete ja teenuste hindasid tõstnud ettevõtted nüüd hindu allapoole laskma, sest elekter on taas soodsam.
Hinnatõus on paratamatus, mitte ettevõtjate ahnus,” ütles aga Saks. Ta nentis, et hindu mitte tõstvad ettevõtted võivad sattuda raskustesse.
“Mitte hinnad ei tõuse, vaid raha läheb koguaeg odavamaks. Kui sul on tummine supp, siis saad kõhu täis väikesest portsust. Kui aga supile lisatakse aina vett juurde, siis ühe hetkel muutub see lurriks ja pead sööma aina rohkem, et kõhtu täis saada. Sama on juhtunud rahaga,” rääkis ta.
Nii-öelda supi lahjendamises on aga Saksa arvates süüdi ohjeldamatu rahatrükk, mis tänaseni jätkub. Sellest lähtuvalt on ka hinnatõusud paratamatud ning hindade langetamist ta lähiajal realistlikuks ei pea.
Hinnatõusu vastu on Eestis tema hinnangul asjatu võidelda, sest eurotsoonis oleva riigina oleme mõjutatud Euroopa Keskpanga rahatrükist ning üleüldisest hinnatõusust Euroopas.

Loe pikemalt Äripäevast: SIIT

Allikas. Äripäev

Vaata ka:

Euroopa suplusvee kvaliteet on endiselt kõrge

Täna avaldatud iga-aastase suplusvee aruande kohaselt vastas enamik Euroopa supluskohtadest 2022. aastal Euroopa Liidu kõige …