Tuesday , 28 September 2021
laps

Hiina lubab saada lapsevanemail peresse kolmanda lapse

Hiina lubab saada lapsevanemail peresse kolmanda lapse, kuna riik pelgab demograafilist kriisi, mis võib panna küsimärgi alla Hiina rikkuse ja üleilmse mõju kasvu.

Seadusandja muutis reedel rahvastiku ja pereplaneerimise seadust, jätkates kompartei aastakümnete taha ulatuvat tava muuta perede suurust poliitiliste direktiividega. Viimane selline muudatus oli kuus aastat tagasi.

Alates 1980-ndatest limiteeris Hiina inimesi trahvide ja töökaotusega ähvardades perede suuruse ühe lapsega. See tõi kaasa kuritarvitusi, sealhulgas sunnitud aborte. Poegade eelistamine põhjustas tüdrukute tapmist, mis omakorda lõi paigast sugupoolte arvulise tasakaalu.
Reegleid leevendati alles 2015. aastal, kui hakati pelgama kahanevat sündimust ning seda, et Hiina võib vananeda kiiremini, kui ta rikkaks saab.

Hiina on seni esile toonud, et tänu umbes 400 miljonile sündimata jäänud lapsele on maailma kõige rahvarohkem riik hoidnud kokku ressursse ning taganud majanduskasvu.

Viimastel aastakümnetel on Hiina tööealine elanikkond järsult kahanenud, ent elanikkond pole peaaegu kasvanud. Valitsuse kord aastakümnes korraldatud rahvaloendus näitas hiljuti, et Hiina rahvaarv on alates 2010. aastast kasvanud vaid 72 miljoni inimese võrra, ulatudes 1,411 miljardini.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …

122948186 3355877024501460 3072444201309603023 o scaled

39 nädal: Vanglate info, toimus üks enesetapukatse.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kümme teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse varavastases, kolme …

goteborg

Rootsis toimus kortermajas plahvatus, üle kahekümne inimese viidi haiglasse, sadu evakueeriti.

Göteborgis on eluhoones toimunud plahvatuse ja sellest süttinud tulekahju tõttu haiglasse paigutatud üle 20 inimese, …

Leinaseisak

Ekspeditsiooni laevameeskond pidas Estonia katastroofis hukkunute mälestuseks leinaseisaku

SA Mare Liberumi korraldatud ekspeditsiooni laevameeskond kogunes täna hommikul kell 6 laeva välistekile ja pidas Estonia katastroofis hukkunute …