Erakorralised uudised
vande hei

Venemaa ähvardas USA astronaudi kosmosesse jätta, kui USA jätkab Ukraina toetamist

Mitu kuud rahvusvahelises kosmosejaamas veetnud USA astronaut Mark Vande Hei võib sinna jäädagi, kuna Venemaa on ähvardanud ta orbiidile jätta.

55-aastane Vande Hei pidi naasma 30. märtsil. Vene kosmoseagentuur Roskosmos on aga ähvardanud ta orbiidile jätta, kui USA ei lõpeta abi andmist Ukrainale, vahendab Daily Mail.

Ühtlasi on Venemaa ähvardanud lasta kosmosejaamal Maa peale kukkuda kättemaksuks Vene-vastaste sanktsioonide ja abi eest Ukrainale.

Algselt pidi Vande Hei naasma 30. märtsil Vene kosmoselaevas Sojuz koos kahe Vene kosmonaudiga.

Vande Hei peaks naasma pärast 355 päeva kosmoses – see on kõige pikem periood, mis Lääne astronaut on orbiidil veetnud. Nüüd aga ähvardab Roskosmos ühendada kosmosejaamast lahti Venemaa osa, peale mida hakkab ülejäänud osa pöörlema ja kukub Maa pinnale.

Roskosmose juht on Putini liitlane Dmitri Rogozin, kes on ähvardanud USA-d kättemaksuga kosmoses nii sanktsioonide kui Ukraina abistamise eest. Rogozin on ähvardanud kukutada 500-tonnise kosmosejaama kas USA-sse või Euroopasse.

Ettevõtja Elon Musk on lubanud saata oma SpaceX raketi USA astronauti ära tooma, aga NASA on veendunud, et Vande Hei pääseb Maa peale tagasi Vene kosmoselaevaga.

Allikas: eestinen.fi

Vaata ka:

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum – Reede, 8. detsember 2023

Hommik: Kui ärkad sellesse uude päeva, võta hetk, et tunda tänulikkust. Hommikune päikesetõus meenutab uusi

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum – Reede 8 detsember 2023

Hea hing, kui sa astud selle päeva valgusse, tea, et inglite armastus ja tugi ümbritseb

error: Sisu on kaitstud!