Tuesday , 18 January 2022
Henn Polluaas.minuaeg

Henn Põlluaas: Keskerakonna energiahüvitiste ettepanekud väärivad kindlasti arutamist

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimehe Henn Põlluaasa sõnul väärib Keskerakonna uus kõrgete energiahindade kompenseerimiseks mõeldud toetusmeetmete paketi ettepanek kahtlemata arutamist. 

Keskerakonna juhtkond ja riigikogu fraktsioon teatasid teisipäeva õhtul uuest toetusmeetmete paketi ettepanekust kõrgete energiahindade kompenseerimiseks nii kodutarbijatele kui ka juriidilistele isikutele, vahendab BNS.

Lühiajalised meetmed oleksid juriidilistele isikutele elektri võrgutasu kompenseerimine täiel määral, kõikidele gaasitarbijatele poole arvest kompenseerimine ja kodutarbijatele poole elektritarbimise kompenseerimine. Keskerakonna ettepanekute kogumõju kolmeks kuuks on erakonna teatel hinnanguliselt 170 miljonit eurot.

Pikemaajalised meetmed oleksid kodutarbijatele 20 protsendi kompenseerimine päikesepaneelide paigalduskuludest ja tuuleparkide rajamise tempo tõstmine.

“On igati tervitatav, et Keskerakond, erinevalt Reformierakonnast, püüab leida mingisugusidki lahendusi Eestit tabanud energiakriisile. Kõrged energiahinnad ja sellest tingitud üleüldine hindade tõusud kahjustavad ühtemoodi nii meie inimeste toimetulekut kui ettevõtluse konkurentsivõimet ning viivad meid sügavasse sotsiaalsesse- ja majanduslikku katastroofi. Hinnatõus Eestis on juba niigi Euroopa suurim,” ütles Põlluaas BNS-ile.

Ta leiab, et Keskerakonna ettepanekud väärivad arutamist, lisades, et EKRE-t paneb sügavalt imestama Reformierakonna soovimatus kuulata isegi enda koalitsioonipartnerit.
“Samas leiame, et kriisist väljatulemiseks tuleb tegeleda eeskätt põhjuse ehk ebanormaalselt kõrge energia hinna alandamisega, mitte vaid tagajärgede osalise kompenseerimisega eratarbijatele, mis on tänase valitsuse suund. See ei lahenda probleemi. Edasise hindade tõusu peatab vaid üleüldine energiahinna kontrolli alla võtmine ja selle alandamine,” toonitas ta.

EKRE on selleks välja pakkunud terve rea konkreetseid meetmeid, mis tooksid Põlluaasa väitel kohese lahenduse. “Nendeks on Nord Pooli börsil ja CO2 kvoodisüsteemis osalemise peatamine, taastuvenergia tasu kaotamine, ülekandetasude vähendamine ja nii edasi. Kõik need meetmed on suhteliselt kiiresti rakendatavad, kuid kahjuks on valitsus keeldunud igasugusest dialoogist,” ütles Põlluaas.

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …