Huvitavat

Helkuri kandmine ei ole varsti enam kohustuslik?

Helkuri kandmine ei ole varsti enam kohustuslik? Seadust tahetakse muuta kodaniku kaebuse tõttu.

 

Valitsus hakkab kaaluma seaduse muutmist, mille tulemusena ei oleks helkuri kandmine Eestis enam kohustuslik. Sellise võimaliku seadusemuudatuse plaani tingis kodanik Tamara Jegorova kaebus, kes leidis, et helkuri kandmine muudab naised kergeks saagiks Eestis elavatele vägistaja-pagulastele.

 

EKRE tuline toetaja Tamara Jegorov tuli seadusemuudatuse ettepanekuga välja Facebookis Paavli Kaltsuka fännilehel, kust Eesti Vabariigi seaduseloomega tegelev Justiitsministeerium selle kiiresti ka üles võttis, seaduseks kirjutas ja püüab nüüd selle Riigikogust ja presidendi juurest ka läbi lasta.

helkur

(kuvatõmmis Paavli Kaltsuka Facebooki seinalt)

Suur vastasseis algas sellest, et Paavli Kaltsukas tegi oma Facebooki seinal postituse, kus lubas igale jope ja mantli ostjale kaasa anda tasuta helkuri. Ka soovitas Paavli Kaltsukas pimedal ajal alati helkurit kanda.

 

Sellest läks põlema EKRE pooldaja Tamara Jegorova. „Vale soovitus teil. Need helkurid on väga ohtlikud kohtades, kuhu on asunud elama moslemitest „pagulased“. Need helkurid on kui väljakutse neile pimeduses – siin ma olen, tule ainult jaole,“ tõi Tamara välja seni tähelepanuta jäänud ohtliku aspekti helkuri kandmise juures.

Õnneks said sellest aru ka Justiitsministeeriumi ja Siseministeeriumi ametnikud, kes ei hakanud asja üldse analüüsimagi, vaid kiiresti tehti seadusemuudatus valmis ning nüüd püütakse asja ka kiiresti seadustada.

 

 

Vabariigi Valitsus kannab tõenäoliselt helkuri kui sellise ka eriti ohtlike asjade nimekirja, olles siis samal pulgal kärbikute, isevalmistatud lõhkekehade ja elektrišhoki relvadega.

NB! Senikaua, kuni seadust muudetud pole, on helkuri kandmine Eestis kohustuslik! Lugejakiri soovitab riputada endale külge mitte ühe, mitte kaks, vaid niipalju helkureid kui mahub. Parem näha pimedal ajal välja nagu juudi jõulupuu kui lõpetada haiglas või halvimal juhul morgis!

Hea Lugejakirja lugeja! Kas kannad helkurit edasi ja oled kerge saak pagulastele või otsustad edaspidi pimedas mööda nurgataguseid hiilida? Anna meile loo all kommentaarides oma otsusest märku!

 

Kas Sa kuradi kurat ei olegi veel Lugejakiri.ee ilmumist toetanud? Kliki siia ja tee see parem käbe ära!

Allikas: https://lugejakiri.ee/

Jaga
Back to top button