Tuesday , 2 March 2021

Heiki Nabi:  ma pole ühtegi keelatud ainet teadlikult kasutanud

Positiivse dopinguproovi andnud maadluse olümpiahõbe ja teistel tiitlivõistlustel mitu medalit võitnud Heiki Nabi kinnitas neljapäevahommikusel pressikonverentsil, et ta pole teadlikult kindlasti ühtegi keelatud ainet kasutanud.

 

 

Nabi märkis, et korraldas pressikonverentsi, kuna ta ei olnud võimeline kolmapäeval kõigi teiste kõnede kõrval veel kõigile ajakirjanikele ükshaaval vastama. “Et keegi ei arvaks, et ma kuhugi peitu olen pugenud. Kõik, mis minuni eile pärastlõunal jõudis on minu jaoks šokeeriv,” nentis ta.

 

Loe ka. Olümpiahõbe Heiki Nabi andis positiivse dopinguproov

 

“Nagu ma ka pressiteates kinnitasin, pole ma ühtegi keelatud ainet teadlikult kasutanud,” kinnitas Nabi.

“Kõik, mida olen kasutanud, on olnud kasutusel ka varem. Olen täiesti teadmatus olukorras. Loodan, et see selgub kiiresti ja saan hooajaga edasi minna,” ütles ta.

Nabi sõnul on talle seni toetavaid sõnumeid tulnud, mittetoetavaid pole. “See annab muidugi jõudu juurde,” kinnitas Nabi.

 

 

“Minu huvi on see asi kindaslti kiiresti selgeks saada, sest minu au ja karjäär on ohus. Ma tean, et ma olen puhas ja pole teadlikult midagi keelatut tarvitanud,” ütles ta.

Nabi sõnul praegu ta treenib kindlasti edasi, et kuidagi end pingest maha laadida. “Ma pean seda tegema,” ütles ta.

 

 

Heiki Nabi jaanuaris antud A-proovist leiti keelatud aine Letrozoli jälgi. Praegu Ungaris treeningulaagris viibiv maadleja kinnitas kolmapäeva õhtul meediale saadetud kirjas, et on puhas: “Käsi südamel – olen alati teinud sporti ausa mängu reeglitest kinni pidades.”

Nabil on 23. veebruarini aega teatada soovist avada ja analüüsida B-proov ning kinnitas juba kolmapäeva õhtul, et kavatseb seda kindlasti teha. “Loomulikult pean laskma selle avada. Mul ei ole lihtsalt teist teed,” märkis ta. Lisaks tuleb tal saata EADSE-le seletuskiri, millega tal on aega 3. märtsini.

Eesti riik on võtnud nii UNESCO kui ka Euroopa Nõukogu dopinguvastase konventsiooniga liitudes võtnud endale mitmeid kohustusi. Riiklik tegevus on seotud peamiselt dopinguvastase võitluse rahastamisega ning dopingutarvitamise takistamiseks seaduste vastuvõtmisega.

Jaga

Vaata ka:

5 põhjust, miks peaksid trenni tegema

Kas laiskus ei lase sporti teha? Meie teame 5 fakti, mis aitavad sul motivatsiooni leida …

Kelly Sildaru “Pealtnägijas”: isa eesmärk oli võimalikult palju minu pealt teenida

Kelly Sildaru on paljude iidol, aga nüüd annab eeskuju teisel moel. Maailma üks paremaid vigursuusatajaid, …

Suusaliit: Sildarude perekonna siseasjadesse me ei sekku

Kelly Sildaru pereprobleemid on jälje jätnud ka suusataja sportlaseellu, kuna vigursuusataja väidab, et tal pole …

Terviseamet: Pealtvaatajad Tartu Maratonile ei pääse

Terviseameti nõuete kohaselt ei ole tänavusele Tartu Maratonile pealtvaatajad lubatud.     Võistlusele võivad kohale …