Friday , 28 January 2022
mg 1090

Haridus- ja teadusministeerium nõuab endiselt ministrilt Mailis Repsilt tagasi 118 819,77 eurot,

Haridus- ja teadusministeerium nõuab endiselt ministrilt Mailis Repsilt tsiviilhagi korras tagasi 118 819,77 eurot, mis lisandub prokuratuuri esitatud süüdistusele, mis hõlmab omastamist 7500 euro väärtuses.

Ministeerium esitas tsiviilhagi paralleelselt prokuratuuri süüdistusega.

“Haridus- ja teadusministeerium on kriminaalasja raames esitanud Mailis Repsi vastu tsiviilhagi summas 118 819,77 eurot ja hagi aluseks on kriminaalasja toimikust nähtunud asjaolud ja tõendid. Hagi summa on prokuratuuri süüdistuses toodud kahjust suurem, kuna kahtlustus ja süüdistus hõlmab vaid toimepanija tegevuse tulemusena omastatut, mitte aga riigile tekkinud kogu kahju ja süüdistatava rikastumist riigi vahendite arvelt,” kommenteeris ministeeriumi esindaja Marko Kairjak Ellex Raidla Partnerite advokaadibüroost ERR-ile.

Mis on tsiviilhagi sisu ehk mille eest endiselt ministrilt ligi 120 000 eurot tagasi nõutakse – on see lapsehoidmise ülesandeid täitnud nõuniku ja lapsi sõidutanud autojuhi osaline palgaraha või midagi muud –, ministeeriumi juriidiline esindaja ei kommenteerinud.

“Kuna antud asjas on kohtumenetlus alles algamas, hagi täpne alus ja selleks olevad tõendid tulevad avaldamisele alles kohtulikul uurimisel, ja olgu täpsustatud, et muuhulgas võib muutuda ka hagi suurus, siis täpsemaid asjaolusid ei ole võimalik kohtumenetluse huvides avalikustada. Ministeerium saab esitada täpsemad selgitused kohtuliku uurimise alustamise järgselt,” põhjendas Kairjak.

Eelistung Mailis Repsi vastu esitatud süüdistuses toimub 7. jaanuaril, mil pannakse paika istungite ajakava. Kriminaalasja tsiviilhagi sisu avalikustatakse esimesel istungil.

Mailis Repsi kaitsja, vandeadvokaat Paul Keres teatas ERR-ile, et nii, nagu nad juba varem on öelnud, siis Reps ei tunnista oma süüd. Milles ministeerium Repsi täpsemalt süüdistab, Keres sisuliselt ei vastanud, vastates vaid: “Tsiviilhagi saab rajaneda süüdistusele. Siin pole midagi uut.”

Keres ei soovinud täpsemalt ministeeriumi hagi kommenteerida. “Ei kommenteeri detailselt praegu neid menetlusdokumente. Me esitame oma seisukohad kaitseaktis kohtule.”

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …