Wednesday , 1 December 2021
covid kiirtest

Haridus- ja teadusministeerium: Lapsed on asunud müüma koolide kiirteste, mida peaks ise tegema.

Kuigi õpilaste kiirtestide kodus tegemine põhineb usaldusel, on mõned lapsed need pidevalt tegemata jätnud. Haridus- ja teadusministeeriumis loodetakse, et probleemid ei ole laialdased ja nii ei plaanita esialgu testimise korras muudatusi läbi viia.

Kuigi mitmetes koolides on otsustatud teha vajalikke kiirteste koolides, siis on ka neid, kes on õpilasi usaldades lubanud teha teste kodus. Enamasti ei ole vaja testide tulemusi koolis tõestada ja nii tuleb koolil oma õpilasi usaldada.

“Ikka suure usalduse tähe all anname. Väiksemate puhul on ka seda, et õpetaja küsib üle, kas on tehtud hommikul test, siis selgub, et ei ole, siis teeb kiiresti koolis, see väikene võimalus alati jääb,” ütles Tartu Mart Reiniku kooli direktor Enn Ööpik.

Lisaks võimalusele, et lapsed ennast tegelikult ei testi, on haridus- ja teadusministeeriumile laekunud ka info testide müümise kohta.

“Aktuaalsele kaamerale” teadaolevalt on Ida-Virumaal asuva kooli juht teinud ka koolipere ja lapsevanemate poole pöördumise, kus palub teste müünutel oma tegu tunnistada. Esialgu ei ole aga veel teada, kes täpselt, mis hinnaga ja kellele teste müünud on.

Haridus- ja teadusministeeriumi kriisijuhi Rain Sanniku sõnul on loodetavasti tegemist üksikjuhtumitega. “Ühe kriisikomisjoni koosolekul tuli sellest juttu, et ühes regioonis on selline probleem esinenud. Kuna oli teada, et küsimusega tegeletakse, siis võtsime selle teadmiseks kui võimaliku ohu ja riskiga, mis on ilmnenud kiirtestide teemaga seonduvalt täiendavalt juurde,” sõnas Sannik.
Rakvere abilinnapea Laila Taluniku sõnul on aga ka seal piirkonnas nii linnavalitsusse kui ka koolidesse info sarnaste juhtumite kohta jõudnud. Ministeeriumit pole teavitatud tõendite puudumise tõttu.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …