Friday , 28 January 2022
covid kiirtest

Haridus- ja teadusministeerium: Koolides peab taas kõiki õpilasi kaks korda nädalas testida

Haridus- ja teadusministeeriumi nõunik Mario Kadastik rääkis ERR-ile, et pärast koolivaheaega tuleb koolides taas kõiki lapsi, ka vaktsineerituid testida. Omikroni tüve tõttu võib aga tulla ette rohkem distantsõpet.

“Esimesed kaks nädalat, mil lapsed kooli tulevad, peab kindlasti testima kõiki lapsi kaks korda nädalas, sõltumata vaktsineerituse tasemest,” selgitas Kadastik.

Kadastik rääkis, et just omikroni tüve puhul on näha, et nakatuvad ka vaktsineeritud inimesed ning seetõttu on mõistlik vähemalt algul testida igaks juhuks kõiki õpilasi.
“Nendes koolides, kus anti testid koju kaasa enne koolivaheaega, oleks väga hea, kui need testid tehakse enne esimest koolipäeva juba kodus hommikul ära, et võimalikult vara asümptomaatilisi lapsi tuvastada,” ütles Kadastik.

Ta selgitas, et omikroni tüve puhul on sümptomid võrreldes varasemaga pealtnäha tühisemad: kriipiv kurk, väike nohu või mõnel juhul seedehäired.

Lapsi soovitab haridusministeerium testida juba kodus, kuid lõpliku otsuse, kuidas testimist läbi viia, langetab iga kool ise.

“Koolis testimisel on see eelis, et me kindlasti teame, et lapsi testitakse, aga selle miinuseks on, et siis ta on kooli juba kohale tulnud,” rääkis Kadastik. “Kui ta on positiivne, siis on suurem oht, et ta on jõudnud ka kedagi nakatada.”

Kadastik kinnitas, et tema teadmise kohaselt on kõik koolid saanud vajaliku hulga teste kõigi õpilaste testimise läbiviimiseks. “Mõned koolid on ise teinud teste liiga palju, nende jaoks tuleb tarne jaanuaris uuesti,” täpsustas ta.
Kadastik lisas, et kui nakatunuid on klassis rohkem, tuleks klass saata distantsõppele, kuid vältida tuleks kogu kooli sulgemist.

“Kui on ikkagi näha, et toimub levimine, ehk on juba mitu nakatunut klassis, siis tuleks see klass või vanuserühm saata distantsile,” ütles ta, “omikroni puhul võib see osutuda isegi rohkem vajalikuks, sest ta levib nii massiivselt.”

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

gripp

Gripiblogi, 3. nädal: lisandus 1328 A-gripiviiruse juhtu

Alates 17. jaanuarist saavad kõik, kellel on koroonatestile saatekiri, samast proovist kolm tulemust: lisaks koroonaviirusele …

covid scaled

Terviseamet: Kõige olulisem info testimise, karantiini ja lähikontaktsuse kohta

Kui teil on küsimusi testimise korralduse, piirangute või isolatsioonitingimuste kohta, siis helistage riigi infotelefonile 1247.  …

covid 19 g829362110 640

28.01. Ööpäevaga tuvastati 5823 uut covid-19 haiget. Suri 2 koroonaviirusega nakatunud inimest

28. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 292 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 186 vajab haiglaravi raskeloomulise …

DSC01163 scaled

Covid-19 vaktsiinide kõrvaltoimed: ajavahemikus 17.–23. jaanuar 2022 esitatud teated Eestis ja üldine teave

17.–23. jaanuar 2022 esitatud kõrvaltoime teatised Järgnev on kokkuvõte eelmisel nädalal saadetud kõrvaltoimete teatiste kohta, …