Mulgi Haarber

Halliste hooldekodus on koroonaviirusega nakatunud üle poole elanikest, tööle on jäänud vaid 2 hooldajat

Hallistes asuvas erahooldekodus Mulgi Häärber on koroonaviirusega nakatunud üle poole elanikest ja kuus töötajat, mistõttu hooldajaid napib.
Hooldekodu ükski töötaja pole ennast lasknud vaktsineerida, Viljandi haigla ja tervisemaeti pakutud abilistest on hooldekodu ära öelnud.

 

Halliste hooldekodu 44 elanikust on koroonaviirusega nakatunud 24, positiivse testi on andnud kuus töötajat. Nii on praegu rivis ainult kaks hooldajat, ka juhataja Merle Palk eneseisolatsiooni tõttu kaamera ette tulla ei saanud. Kuidas ohtlik viirus Mulgi Häärberisse jõudis, juhataja öelda ei oska.

 

“Me hoidsime kinni kõikidest reeglitest nii nagu peab, aga paraku ta tuli kuidagi,” ütles Mulgi Häärberi juhataja Merle Palk.Terviseameti Lõuna piirkonna juht Tiia Luht ütleb aga, et esmalt haigestus üks hooldaja. Tähelepanuväärne on seegi, et ükski töötaja pole seni lasknud endale kaitsesüsti teha.

 

 

 

“Ma ei ole iseendaga veel otsusele jõudnud, kas ma vaktsineerin või ma ei vaktsineeri. Töötajaid sundida ei saa, sest vaktsineerimine on vabatahtlik,” põhjendas Merle Palk.

Halliste eakatekodu kaks raskes seisus elanikku viidi Viljandi haiglasse, kolmas on jälgimisel. Haigla koroonaosakonna valvearst Siim Rinken rääkis ajalehele Sakala, et mõlema puhul oli märgatav hooldusdefitsiit – lamatised ja vedelikupuudus.

Loe edasi SIIT

Allikas: Err.ee

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

3 Sodiaagimärki, kes On Sunnitud Tõele Vastu Astuma (Heas Või Halvas) teisipäeval 21.05.2024

1. Kaksikud (21. mai – 20. juuni) Kaksikud seisavad silmitsi oluliste tõdede ja otsustega oma

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline