Erakorralised uudised
jaja

Metsas jälgivad sind haldjad.

Kas oled looduses jalutades korraga tundnud, et Sa pole siin üksinda? Tundnud ootamatut õrna tuuleõhku, lillelõhna, muru ja puude tasast liikumist ilma mingi nähtava põhjuseta?

Kas oled looduses jalutades korraga tundnud, et Sa pole siin üksinda? Tundnud ootamatut õrna tuuleõhku, lillelõhna, muru ja puude tasast liikumist ilma mingi nähtava põhjuseta? Tajunud aja ebatavaliselt kiiret või aeglast kulgemist? Näinud silmanurgast eredat valgusesähvatust? Tundnud, et keegi Sind tähelepanelikult vaatab, Su juukseid sasib? Kaotanud või leidnud asju täiesti ootamatutest kohtadest?

Need on mõned näited märguannetest, kuidas võtavad meiega kontakti nähtamatu maailma asukad – loodusvaimud. Maa peal on olnud aegu, kui loodus oli inimestele lähemal ja haldjad, näkid, trollid olid loomulik osa meie igapäevaelust, meie tegemistest, lugudest ja pajatustest. Tänapäeval on mets ja puutumatu loodus meist kaugeks jäänud ja oleme sulgenud paljud imemaailma väravad. Seetõttu on ka haldjamaailma asukad meist kaugenenud: see aga ei tähenda, et nad kadunud on. Nendega kontakti luues ja süvendades saad Sa tuua oma ellu suuri ja väikeseid imesid. Meie, inimesed võime tajuda oma olemasolu sõltuvalt oma terviklikkusest nii keha, meele kui ka hinge tasandil. Loodusvaimud on energeetilised olendid, kes saavad kehastuda meie tajude ja meelte vahendusel ning abil. Nad on inimeste tähelepanust väga meelitatud ja rõõmuga nõus Su elus osalema. Praegune, kevadine aeg on haldjate ja nende toimetuste jälgimiseks kõige imelisem. Näiteks võid Sa avastada jõulise õrnuse ja järjekindluse, millega volditakse pungast välja kaselehte. Üsna pea alustab õite loomist õunapuuhaldjas. Õiepung paisub kuni avanemiseni; iga kroonlehe volt, varjund ja värvitriip vormitakse perfektseks oma harmoonias. Ja pane tähele seda olendit, kes elab õie sees ja tantsib ümber puu rõõmutantsu elule, ilule ja armastusele, praeguse hetke täiuslikkusele….

Haldjatelt ja teistelt loodusvaimudelt saad Sa paluda just seda, mida Su elus hetkel kõige rohkem vaja on: inspiratsiooni, energiat, hingerahu, aega iseenda jaoks, julgust suhte lõpetamiseks või uue alustamiseks, rõõmu, mängu, armastust. Neilt saame õppida ka lihtsalt praeguses hetkes olemist ja meelerahu.

Loodusvaimudega suhtlemiseks ja neilt nõu küsimiseks üks iidsemaid võimalusi on metsas ööbimine: mine sinna oma küsimusega ja veeda öö kas niisama istudes, ümbritsevat jälgides või magades. Pane tähele enda ümber toimuvat, Sulle saadetud märguandeid, sõnumeid ja unenägusid.

Või mine metsa, rabasse, jõe või järve äärde ja korista sealt ära praht, risu, tee see koht korda, lase vesi vabalt voolama. Kui Sa peale koristamist seal  istud ja puhkad, siis võid kogeda, kuidas haldjad Su ümber rõõmsalt sebivad ja toimetavad. Ennast mõnusalt lamama sättides saad Sa lubada nad oma keha kallale toimetama, seda tervendama ja pingeid leevendama. Näkid ja veehaldjad tantsivad Sulle oma kõige ilusamat tantsu, vees nad silitavad, puhastavad ja hellitavad Su keha.

Istuta või külva metsa, pane enda ümber kasvama lilli ja taimi: aknalauale, trepi kõrvale, aeda. Kuula oma intuitsiooni, oma sisemist häält, missugused taimed ja värvid parimal viisil toetaksid Sinu elus parasjagu toimuvaid protsesse. Kas vajad meelespealillede kirgast selgust, rõngaslillede roosat pehmet soojust, saialillede oranži päikest, brokkoli sügavrohelist rahu, basiiliku sügavat sensuaalset kirge, tilli mängulisust ja kergust? Või hoopis on Sulle vaja maa väge ja jõudu: peedi sügavat punast, kaalika jõulist kollast? Ole taimede enda lähedale toomisel loominguline ja usalda oma intuitsiooni.

Võimalusel jäta oma aia nurka koht, mida Sa ei niida ja ei hoolda, kus kõik soovijad isekeskis askeldada ja mängida saavad, kus asjad ja sündmused saavad kulgeda omasoodu. Haldjad ja loodusvaimud on planeet Maa lapsed, samamoodi nagu meiegi. Nende ülesandeks on meid ümbritseva looduskeskkonna hoidmine ja hooldamine. Kas on veel midagi, mida Sina saaksid meie koduplaneedi heaks teha?

Artikli autor: Katariina Martens www.holistika.ee

Vaata ka:

horoskoop armastus

Nädala Armastuse Horoskoop: Esmaspäev, 27. mai 2024 – Pühapäev, 2. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Üldine: Nädal toob kaasa romantilist energiat ja seiklusi. Oled

Tarokaart

Nädala Taroskoop: Esmaspäev, 27. mai 2024 – Pühapäev, 2. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: The Chariot (Ratsanik) Sõnum: Sul on sel nädalal