Sunday , 16 January 2022
DSC01163 scaled

Haiglaravi vajavad koroonapatsiendid ei põe omikroni tüve

Koroonaviirusega haiglaravile sattunud patsientidel ei ole tuvastatud Eestis domineerivat omikroni tüve. Haiglaravi vajatakse valdavalt Harju- ja Pärnumaal.

Terviseameti statistika järgi on koroonaviirusega nakatunute arv alates detsembri keskpaigast tõusmas, kuid haiglaravi vajavate patsientide arv on püsinud stabiilsena. Kui novembri keskpaigas vajas haiglaravi üle 600 patsiendi, siis jaanuari alguses on neid 230 ringis. Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi Urmas Sule sõnul saab seda selgitada viiruse omikroni tüve levikuga.

“Meil kõige suurem nakatunute arv on Tartu ja Tartu ümbruse piirkond, aga patsientide hulk, kes haiglaravi vajavad, on pigem siit põhja regiooni poolt ehk siis Harjumaa ja Pärnumaa,” ütles Sule.

Lääne-Tallinna Keskhaiglas oli hommikul ravil 53 koroonapatsienti. See on üsna sarnane olnud viimased kaks kuud, kinnitas Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli osakonna juhataja Pille Märtin. Millise viirusetüvega patsiendid haiglas on, pole tema sõnul ravi mõttes oluline.

Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli osakonna juhataja
“Kui patsient vajab hapnikku, kui patsient vajab täiendavat arstiabi, siis seda ta saab sõltumata sellest, kas tal on delta või omikron. Seetõttu haiglaravi vajavatele patsientidele me seda analüüsi eraldi ei tee. Küll võib arvata, et tõenäoliselt on haiglas veel delta saba ja omikroni mõju alles hakkab avalduma,” ütles Märtin.

Urmas Sule sõnul on haiglaravi vajadus suur seal, kus domineerib delta tüvi.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

testi tegemine

OLULINE: Alates esmaspäevast ( 17.01) saab koos koroonatestiga teada ka gripi ja RS-viiruse testitulemuse

Alates esmaspäevast saavad kõik, kellel on saatekiri avaliku testimise punkti, samast proovist kolm tulemust: lisaks …

covid 19 g829362110 640

15.01. Ööpäevaga tuvastati 2220 uut covid-19 haiget. Suri 6 koroonaviirusega nakatunud inimest

15. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 264 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

kiirtest

Sel nädalal tuvastati koolides kiirtestimisega üle 1200 positiivse tulemuse

Sel nädalal tuvastati üldharidus- ja kutsekoolides toimunud koroonaviiruse kiirtestimise käigus kokku 1224 positiivset tulemust. Enamik …

EMO123

Tallinna libedad tänavad ajasid täna erakorralise meditsiini osakonnad täiesti umbe.

Neljapäeval saabunud sula tegi Tallinnas tänavad libedaks ning see kasvatas ka haiglate erakorralise meditsiini osakondades …