Erakorralised uudised
istock 000011686797small

Gripivaktsineerimine apteekides on Eestis saadaval alates 18.09.2023. aasta septembrist

Gripivaktsineerimine apteekides on Eestis saadaval alates 2023. aasta septembrist. Vaktsineerimist pakuvad kõik Apotheka, Benu ja Südameapteegi apteegid üle Eesti.

Gripivaktsiin on tasuline ja selle hind on 26 eurot. Vaktsineerimiseks ei ole vaja retsepti.

Vaktsineerimiseks tuleb eelnevalt aeg broneerida. Aja broneerimiseks saab helistada apteeki või broneerida aja apteegi kodulehel.

Gripivaktsineerimine toimub apteegis arsti või tervishoiutöötaja poolt. Vaktsineerimise käigus süstitakse vaktsiin õlavarde lihasesse.

Gripivaktsiin aitab kaitsta gripi eest. Gripp on nakkushaigus, mida põhjustab gripiviirus. Gripi sümptomiteks on palavik, köha, nohu, lihasvalu ja väsimus. Gripp võib olla tõsine haigus, eriti eakatel ja krooniliste haigustega inimestel.

Gripivaktsiini efektiivsus on umbes 70%. See tähendab, et kui 100 inimest vaktsineeritakse gripivaktsiiniga, siis 70 neist ei haigestu grippi.

Gripivaktsiini on soovitatav teha igal aastal. Gripivaktsiini võib teha ka rasedad ja rinnaga toitvad naised.

Gripivaktsineerimise ohutus

Gripivaktsiin on üldiselt ohutu. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on valu, punetus ja turse süstekohas. Need kõrvaltoimed on tavaliselt kerged ja kaovad iseenesest mõne päeva jooksul.

Harvadel juhtudel võib gripivaktsiin põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, näiteks allergilisi reaktsioone. Kui teil tekib pärast gripivaktsiini manustamist mõni tõsine kõrvaltoime, peate viivitamatult pöörduma arsti poole.

Gripivaktsineerimise vastunäidustused

Gripivaktsiini ei tohi teha inimestele, kellel on allergia gripivaktsiini või selle koostisosade suhtes. Gripivaktsiini ei tohi teha ka inimestele, kellel on anamneesis tõsine allergiline reaktsioon gripivaktsiini suhtes.

Vaata ka:

kirst

Lapsed on hämmingus, kirstus oli võõras inimene kellele olid ema riided seljas.

Põhja-Carolina Surnukuur Palub Vabandust Ehmatava Segaduse Pärast: Õed Leidsid Kirstust Võõra Inimese Ühes Põhja-Carolina surnukuuris

2.mai otsing 1

KUUM: Kadunud mees liitus purjus peaga omaenda otsimissalgaga.

Türgi Bursa piirkonnas toimusid hiljuti eriti veidrad sündmused. Beyhan Mutlu oli koos sõpradega õhtul metsas