Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

GreenDice ja SEB tõstavad eestimaalaste digipädevust ning vähendavad panga IT-tehnika keskkonnamõju

SEB sõlmis teenuslepingu ettevõttega GreenDice, kes suunab panga hästihoitud IT-seadmed Eestimaal elavatele peredele. IT-tehnikaringluse abil toetatakse 2023. aastal enam kui 400 uue kasutaja digitaalset enesearengut. GreenDice´i kogukonna liikmed omakorda aitavad SEB-l läbi jagatud vastutuse vähendada IT-seadmete ökoloogilist jalajälge.

GreenDice´i tehnikaringis on seadmete elukaar täielikult jälgitav ka väljaspool SEB-d, mis võimaldab pangal keskkonnamõju raporteerida. Ettevõte vastutab ka selle eest, et seadmed saaks kogukonnas maksimaalselt väärindatud. Seadme elukaare lõppedes jõuavad need materjalide taaskasutusse. 

GreenDice´i tegevjuht Argo Alaniit nendib, et keskkonnateadlikkus on Eestis madalam kui oleks arvanud. „GreenDice´i ideega algust tehes tundus mulle, et ettevõtete jaoks on keskkonnamõju vähendamine prioriteetne, aga pooleteistaastase tegutsemisaja jooksul oleme jõudnud tõdemusele, et valdavas enamuses on väljundiks vaid turunduslikud sõnumid. Seda enam teeb heameelt, et SEB on üks neist ettevõtetest, kes on teema päriselt südameasjaks võtnud ja saab aru, et suurt mõju saab avaldada ka väikeste sammudega,“ sõnas Alaniit.

„SEB vahetab igal aastal umbes kolmandiku oma sülearvutitest uuemate vastu, mis tähendab, et kasutatud heas korras arvutid saadame nüüdsest positiivset mõju ja muutust looma läbi GreenDice’i. Algatus võimaldab järjest suuremal hulgal inimestel oma digitaalseid teadmisi arendada ning tänu sellele saavad ka paljud teenused nüüd hõlpsamalt kättesaadavaks rohkematele eestimaalastele,“ kommenteeris koostööd SEB panga juht Allan Parik.

GreenDice on Eesti ettevõte, kelle missiooniks on luua arvutimaailma sisenemise võimalus igale inimesele maailmas. Liitumine kogukonnaga, mis garanteerib heas seisukorras IT-tehnika seadme, algab 5,9-st eurost kuus. Igal kogukonna liikmel on oluline roll liitunud ettevõtete IT-seadmete keskkonnamõju vähendamisel. Seadmete elukaare jälgimine selle lõpuni loob esmakordselt võimaluse mõõta täpselt süsinikujalajälje jagunemist ühiskonnas. Tänaseks on GreenDice´iga liitunud juba 230 ettevõtet Eestis.

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …