Monday , 17 January 2022
google

Google sai 150 ja Facebook 60 miljonit eurot trahvi.

Prantsusmaa andmekaitseamet (CNIL) teatas neljapäeval, et määras USA tehnoloogiahiiglasele Google 150 miljoni euro suuruse trahvi. CNIL-i teatel tegi Google interneti-kasutajatele keeruliseks keelduda küpsistena tuntud jälgijatest.

CNIL määras samal põhjusel ka 60 miljoni euro suuruse trahvi teisele USA tehnoloogiahiiglasele Facebook.

Veebijälgijatena tuntud küpsised aitavad tehnoloogiafirmadel interneti-kasutajate suunas saata digitaalseid reklaame. Euroopa Liidus peavad aga kasutajad andma selleks eelneva nõusoleku, vahendas Reuters.

“Kui nõustute küpsistega, siis saab seda teha vaid ühe klõpsuga. Nendest loobumine peaks olema sama lihtne,” ütles CNIL-i tippjuht Karin Kiefer.

CNIL-i leidis, et Google ja Facebook ei luba kasutajatel küpsistest lihtsalt loobuda. CNIL lisas, et kahel ettevõttel on korralduste täitmiseks nüüd aega kolm kuud. Vastasel juhul peavad ettevõtted hakkama iga päev maksma 100 000 eurot trahvi.

“Inimesed usaldavad meid. Austame nende õigust privaatsusele. Mõistame oma kohustust, et seda usaldust kaitsta. Teeme muudatusi ja edaspidi aktiivset koostööd CNIL-iga,” ütles Google pressiesindaja.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

jogeva

Jõgeva ilmajaam tähistab täna sajandat sünnipäeva. Nimelt, just Jõgeval on mõõdetud Eesti absoluutne miinimum, see on miinus 43,5 kraadi

Mitmeid rekordeid registreerinud Jõgeva ilmajaam tähistab sajandat sünnipäeva. Jõgeval tehti esimene ilmavaatlus 15. jaanuaril 1922 …

kaja kallas 90185653

Omavalitsusjuhid ootavad Kaja Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis. Loe, nende pöördumist peaministri poole.

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat …

vulkaan

Vulkaanipurse Vaikses ookeanis vallandas tsunaami. VIDEO!

Tänase vulkaanipurske tagajärel on tsunaamilained jõudnud Tonga suurima saare Tongapatuni. Riigi pealinn on üle ujutatud, …

torm 1

OLULINE: Esmaspäeval on tulemas Eestis selle talve suurim torm! Tuul möllab puhanguti 32 m/s

Esmaspäev. Öösel: pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- …