Erakorralised uudised

Fikseeritud elektripakettide hinnad erinevad märkimisväärselt

Elektri kõrgest börsihinnast heitunud tarbijad saavad fikseeritud hinnaga paketi sõlmida isegi seitsmeks aastaks, kuid lepingu katkestamisel tuleb arvestada krõbeda trahviga. Lühemat aega vältavate pakettide puhul maksab elektri kilovatt-tund samas märksa kõrgemat hinda.

Kuna sel nädalal püstitas elektri börsihind rekordi ja ka eelolevaks talveks prognoositakse väga kõrgeid hindu, on kõlanud soovitused valida hinnakõikumiste vältimiseks fikseeritud hinnaga elektripakett. Mõni elektrimüüja seda ei võimaldagi: VKG Elektrivõrgud alates 25. juulist enam fikseeritud hinnaga lepinguid ei sõlmi, põhjendades seda planeeritava elektriturureformi ja universaalteenuse turule toomisega.

Ülejäänud energiafirmad pakuvad fikseeritud pakette eri tähtaegadega, mille hind on seda kõrgem, mida lühem on lepinguperiood.

Eesti Energia Kindel pakett maksab kolmeks aastaks fikseeritud hinnaga 30,98 senti kilovatt-tunnilt. Selles paketis saab sõlmida lepingu ka kaheks, üheks ja pooleks aastaks, kuid viimase puhul tõuseb kilovatt-tunni hind lausa 52,21 sendini.

Märksa soodsam on sama ettevõtte Kindel Pluss pakett, mis näeb ette viieaastast lepingut ja maksab 21,2 senti kilovatt-tunnilt. Sellel paketil on aga katkestamistasu, mis võib ulatuda kuni 480 euroni, vähenedes igakuiselt sõltuvalt koefitsiendist, mis pannakse paika tarbimise alusel.

Alexelas saab fikseeritud hinnaga lepingu sõlmida isegi seitsmeks aastaks ning kui tarbija on valmis võtma riski maksta lepingu katkestamisel 1680 euroni ulatuvat leppetrahvi, saab ta elektrit osta hinnaga 18 senti kilovatt-tunnilt päeval ja 14 senti öösel.

Lühima fikseerimisperioodina pakub Alexela üht aastat ning hinnad on siis päeval ja öösel vastavalt 43 ja 35 senti kilovatt-tunnilt.

Eesti Gaasis kolmeks aastaks fikseeritud lepingu puhul tuleb maksta päeval kilovatt-tunni eest 33,1 ja öösel 23,1 eurot.

Elektrumi Väikse Klõpsu paketis maksab elektri kilovatt-tund 28,25 senti ning 220energias on tariif 12 kuuks sõlmitava paketi puhul päeval 42,5 senti ja öösel 34,5 senti kilovatt-tunni eest.

Universaalteenuse eelnõu kohaselt leppetrahve maksma ei pea




Möödunud nädalal jõudis avalikkuse ette eelnõu, mille kohaselt saavad kodutarbijad alates 1. oktoobrist võimaluse hakata kasutama elektri universaalteenust, mille hinna kooskõlastab konkurentsiamet.

Seejuures ei tohi elektrimüüjad universaalteenusele üle minevalt kliendilt leppetrahvi küsida, kui nad soovivad lepingut peatada, et neljaks aastaks pakutavat universaalteenust kasutama hakata, kinnitas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan pärast eelnõu avalikustamist.

Sama teatas Eesti Energia sel nädalal Kindel Pluss paketi omanikele saadetud kirjas.

“Teie viieaastase fikseeritud paketi üks tingimus on ka lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu. Kinnitame, et rakendame tasu vaid juhul, kui lepingu lõpetamisega kaasneb meile äriline kahju. Arvestades tänast turuolukorda ja elektrihindade tõusu ei ole meil põhjust aasta lõpuni tasu rakendada,” teatas energiaettevõte.

Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Laupäev 20 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Laupäev toob sulle võimaluse keskenduda oma isiklikule arengule. Kasuta

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna: Iraan peab vabastama ka Eesti elaniku

Välisminister Margus Tsahkna sõnul jätkub töö Hormuzi väinas hõivatud laeva pardal oleva Eesti elaniku vabastamise

error: Sisu on kaitstud!