Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
electricity g6888e5bec 640

Euroopa valitsused otsivad energia hinnašokile lahendusi

Valitsused üle Euroopa otsivad energiakriisis lahendusi laekuvatelt arvetelt hinnašoki leevendamiseks. Riigid pakuvad tarbijatele nii maksusoodustusi kui ka toetusi.

Rootsis mõjutab energiakriis 1,8 miljonit leibkonda, mida valitsus plaanib detsembrist veebruarini kolmeks kuuks toetada maksimaalselt 2000 krooniga ehk ligikaudu 195 euroga leibkonna kohta. Meedet pakutaks tarbijatele, kelle tarbimine ületab 2000 kilovatti kuus.

Rootsi rahandusministri Mikael Dambergi sõnul on turul toimuvate hinnakõikumiste tarbijatele kompenseerimine ebatavaline meede, kuid tegemist on erakordse olukorraga.

Täpsed lahendused on väljatöötamisel koostöös elektrimüüjate ja parlamendiga, kuid plaanis on elektrimüüjate abil jõustada toetust otse arve tasumiseks, et leibkonnad ei peaks seda ise taotlema.

Riigile läheks plaanitav meede maksma umbkaudu kuus miljardit krooni.

Norra valitsus otsustas kompenseerida ülejäänud talve jooksul majapidamistele 80 protsenti elektriarvest nende tundide eest, kui hind on kõrgem kui 70 eurot megavatt-tunni eest.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

Lumesahk

Transpordiamet hoiatab: lumi ja lörts on muutnud teeolud väga keeruliseks

Jätkuvalt talvised ilmaolud on kaasa toonud intensiivse lume- ja lörtsisaju. Talvised teeolud valitsevad hetkel peamiselt

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

error: Sisu on kaitstud!