AstraZeneca

Euroopa ravimiamet: AstraZeneca vaktsiin ei põhjusta verehüübeid

Euroopa ravimiamet (EMA) on “täielikult veendunud”, et AstraZeneca vaktsiini kasulikkus kaalub üles võimalikud riskid. EMA juhi Emer Cooke’i sõnul ei põhjusta AstraZeneca vaktsiinid verehüübeid.

 

“Amet on endiselt kindlalt veendunud, et AstraZeneca vaktsiini eelised koroonaviiruse ennetamisel kaaluvad üles kõrvaltoimete riski,” ütles Cooke teisipäeval.

 

 

Sellest hoolimata võtab Euroopa ravimiamet praegust AstraZeneca vaktsiini uurimist tõsiselt. Cooke lisas, et praegu tekkinud olukord ei olnud ootamatu. Kui vaktsineeritakse miljoneid inimesi, on vältimatu, et pärast vaktsineerimist tekivad ka harvad või tõsised haigused.

 

EMA kontrollib nüüd, kas see on kõrvalmõju või kokkusattumus. Selleks on vaja teaduslikku hinnangut. “Meil peavad kõigepealt olema faktid,” ütles Cooke.

EMA uurib AstraZeneca vaktsiini puhul ka seda, kas probleemiks on üksikud partiid. “See on osa testist,” kinnitas Cooke.

 

Loe edasi SIIT

Allikas. Err..ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-